VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

13.5.2016

Jakešovy polobotky na festivalu? Těžko

Trutnov - Pozvání generálního tajemníka vyvolalo řadu reakcí.

10.5.2016

Sedmihorské léto odstartuje legenda Smokie

Sedmihorky - Jediný koncert kapela zahraje v srdci Českého ráje, pod Troskami.

9.5.2016

Cirk-UFF nabídne světovou premiéru projektu Filament

Trutnov - Letošní šestý ročník festivalu nového cirkusu Cirk-UFF, který se uskuteční od 3. do 5. června, nabídne například světovou premiéru americko-německého projektu Filament. Informovala o tom Milena Patzaková, mluvčí Společenského centra Uffo, které akci pořádá v trutnovském Uffu, vedle stojícím šapitó i v ulicích města.

9.5.2016

Jak fotí fotoreportér? Čtvrt století pracoval i v Deníku

Turnov - Dlouhé roky byl u všeho, co se v Liberci a okolí dělo. Přes rameno fotografickou brašnu, vlasy stažené do pověstného culíku a na sobě černé tričko.

4.5.2016

Dračí slavnosti budou letos věnované řemeslům

Trutnov - Trutnovské dračí slavnosti budou letos věnované řemeslům, která připomene například sobotní průvod alegorických vozíků centrem města. Na slavnostech, jež se uskuteční od 6. do 7. května, bude také představen nový trojrozměrný obraz draka vylézajícího z rokle, který má rozměry pět krát osm metrů.

2.5.2016

Čím se laureáti na kulturní cenu zapsali do historie Trutnova?

Trutnov - Jak jsme informovali po jednání zastupitelstva minulý týden, letos budou uděleny za rok 2015 dvě Kulturní ceny města Trutnova. Přibližme laureáty. Fotograf Ctibor Košťál ji dostane za významný a dlouhodobý přínos trutnovské kulturní scéně.

30.4.2016

Maloskalská noc láká na Slzu či Xindla X

Malá Skála - Již počtvrté se na Malé Skále bude konat hudební festival pohodový bratříček Benátské.

27.4.2016

S čarodějnicemi vyletí ve Dvoře i majálesový ohňostroj

Dvůr Králové - I když chladné počasí organizátorům společenských akcí v tomto týdnu příliš nenahrává, pálení čarodějnic mine v sobotu málokteré město či obec.

22.4.2016

OBRAZEM: Dva výtvarníci. Děda s vnukem

Trutnov - Unikátní spojení děl umělců, kteří jsou spolu příbuzensky svázáni, se podařilo Muzeu Podkrkonoší v Trutnově.

21.4.2016

Krkonošský umělecký a mediální festival očima lektorky Jany Staňkové

Jilemnice - Přišla jsem k tomu jak slepý k houslím. Kamarádka se zeptala: „Nechtěla bys vést hereckou a loutkářskou dílnu Krkonošského uměleckého a mediálního festivalu?"

21.4.2016

OBRAZEM: Císařovský a Bornová vystavují v Uffu

Trutnov - Galerie Uffa představuje další pár. Na úterní vernisáži v galerii trutnovského společenského centra byla představena tvorba Tomáše Císařovského a Eriky Bornové.

20.4.2016

Nechte na hlavě. Třeba kapižón, tureček či vápeník

Vrchlabí - O čem je to vlastně řeč? Nejsou to žádné pohádkové postavičky, ale různé typy dámských čepců. Nejen tyto, ale též množství vojenských, hasičských i policejních čepic a helem, si můžete prohlédnout na výstavě Nechte na hlavě v Krkonošském muzeu Správy KRNAP ve Vrchlabí.

15.4.2016

Za světlem noci do Galerie Morzin

Vrchlabí - Výrazná barevnost motivovaná nereálnem tvoří základní rys nové výstavy v Galerii Morzin.

15.4.2016

Krkonošský mediální a umělecký festival

Jilemnice - Společenský dům Jilm zaplní o následujícím víkendu tvořivé dílny uměleckých a mediálních oborů (KUMF). Zavítá na ně i Tomáš Tenkrát (zakladatel hudebních cen Apollo, PR manager kapel J.A.R a Monkey Business) a senátor a podnikatel Jaroslav Zeman.

13.4.2016

Trutnovský festival hlásí první zvučné jméno. Z Anglie

Trutnov - Dlouho trvalo, než pořadatelé potvrdili, že festival TrutnOFF vůbec bude. A fanoušci se konečně dočkali i prvního zajímavého jména. Je jím mladík s kytarou Jake Bugg, označovaný za pokračovatele Boba Dylana.

11.4.2016

Hudební pecky i herecké hvězdy, to je Sedmihorské léto 2016

Sedmihorky - Lístky už jsou v prodeji, nyní za výhodnou cenu. Kdo chce slyšet legendární Smokie zamíří 15. června na Sedmihorské léto.

11.4.2016

Granát: Slovinská fotografka představuje svou vlast

Turnov - Od počátku dubna představuje návštěvníkům a zdejší veřejnosti v Galerii Granát na Náměstí Českého ráje slovinská amatérská fotografka Darja Grdina krásy svého rodného kraje.

6.4.2016

Celosvětová pocta The Pogues má i českou stopu

Petříkovice - Svátek sv. Patrika je v anglosaských zemích legendární, stejně jako kapela The Pogues, hrající směs tradiční irské hudby a punku.

3.4.2016

Soutěž Česko zpívá vyhrála Kateřina Kolčavová z Brna

Trutnov /FOTO/ - Nejvyšší příčky ovládly účastnice z Brna. Vyhrála Kateřina Kolčavová. Bronzová Michaela Rotterová oslnila média

31.3.2016

Trutnoff bude, program je zatím ve hvězdách

Trutnov - S prvními zprávami k letošnímu ročníku hudebního festivalu Trutnoff si pořadatelé dali hodně na čas. Objevili se i spekulace, zda areál Bojiště v tradičním termínu vůbec ožije.

31.3.2016

Studenti představují velké plastiky i drobné práce zlatníků, rytců a brusičů

Turnov - První letošní velkou výstavu prací žáků turnovské Střední uměleckoprůmyslové školy mohou v těchto dnech obdivovat návštěvníci v ambitu Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Vernisáž se odehrála v kapli Nejsvětější Trojice, kde výstavu zahájily radní Libereckého kraje pro školství Alena Losová a ředitelka školy Jana Rulcová.

30.3.2016

Zlaté pásmo v soutěži mají Jizerka a Severáček

Semily - Devět sborů základních uměleckých škol se letos účastnilo krajské Soutěžní přehlídky pěveckých sborů v semilském centru Golf.

30.3.2016

Krkonošský umělecký a mediální festival letos hostí Společenský dům

Jilemnice - Krkonošský umělecký a mediální festival KUMF se po dvouleté přestávce vrací do Jilemnice. Ve dnech 16. až 17.dubna ho bude hostit Společenský dům Jilm.

28.3.2016

Trutnovský inzerát: Kryštof do srdíček

Trutnov /OBRAZEM/ - Trutnovské Uffo po delší době vítalo kapelu Kryštof. Miláčkové publika excelovali v blížícím se závěru svého turné.

23.3.2016

Výstava v Letňanech nabízí autentické předměty z parníku Titanic

Východní Čechy, Praha - Výstaviště v Letňanech hostí putovní světovou výstavu, která návštěvníkům nabízí originální artefakty a rekonstruovaný interiér slavného parníku Titanic. Organizátoři připravili pro Pražany i část věnovanou českým pasažérům. Expozice mapující historii nejslavnější a nejtragičtější lodi světa potrvá na ploše více než 3500 metrů čtverečních do konce června.

22.3.2016

Drahokam letos odváží Divadélko Matýsek

Turnov - Porota šestadvacátého ročníku Turnovského drahokamu rozdala souborům nominace na chrudimskou národní přehlídku, diváci však rozhodli jinak.

21.3.2016

OBRAZEM: Jazzinec má za sebou finále

Trutnov - Festivalové finále Jazzinec nabídlo pestrou hudební paletu.

20.3.2016

Událostí roku v Krkonošském muzeu je výstava Kavánových děl

Jilemnice - Krkonošské muzeum Správy KRNAP v Jilemnici připomíná významná výročí rodáka z Víchovské Lhoty, krajináře Františka Kavána. Letos uplyne 150 let od jeho narození, 75 let od úmrtí a 60 let od založení Kavánovy galerie v jilemnickém muzeu.

18.3.2016

O putovní ceně Drahokamu rozhodnou děti

Turnov - Zřejmě nejrozšířenější regionální loutkářský festival mají ve městě, které oplývá šperkařstvím a česko-granátovou tradicí. Založil ho místní loutkářský divadelní kroužek Na židli a jeho brány se otevřou zítra, kdy Turnovský drahokam začíná.

14.3.2016

OBRAZEM: Než utopili smrťáky, zatančili si v Uffu

Trutnov - Jarní zvyklosti představili v trutnovském Uffu svými tanečními kreacemi během nedělního odpoledne i tanečníci ze Základní umělecké školy. Pak šli hodit smrtku do řeky Úpy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení