Brněnská formace představí od 19 hodin v hlavním sále to nejlepší z argentinského a uruguayského tanga nueva.

„Zazní skladby Astora Piazzolly, Luise di Matea, Celsa Machada a dalších jihoamerických autorů tohoto v posledních letech stále populárnějšího žánru. Neotřelá aranžmá a nápadité taneční kreace rytmicky pregnantní a zároveň melancholické hudby z Buenos Aires, která je považována za jednu z nejerotičtějších na světě, se pohybují na hranici tanečního argentinského tanga, jazzu a klasické hudby,“ uvedla Zuzana Čermáková, ředitelka Hankova domu.

Skupina hraje ve složení akordeon, violoncello, kontrabas a perkuse. Jedinečný hudebně taneční ansámbl plní koncertní sály a poutá na sebe zájem posluchačů mladé generace. Koncert představuje novou hudební oblast vycházející z klasické hudby, doplněný plnohodnotným audiovizuálním zážitkem.
Skupinu doplňují tanečníci Gabriela a Petr Nečasovi. Studovali tango u argentinských mistrů . Jsou několikanásobní vicemistři České republiky, Evropy, vítězové Světového poháru a účastníci finále mistrovství světa v argentinském tangu v americkém Miami. Svá vystoupení ozvláštňuje pár přizváním třetího tanečníka. Společně s Vítězslavem Novákem tak předvádějí naprosto unikátní taneční kreace.

Společenský tanec se v poslední době opět dostává do zájmu veřejnosti. Velkou zásluhu na tom má televizní soutěž Stardance, kde tančí známé osobnosti.