V semifinále byli účastníci rozděleni do čtyř skupin. U dlouhého baru a před zraky mnoha diváků postupně míchali vždy short a long drink, jehož základem byla Finlandia Vodka. Každý nápoj v pěti skleničkách a v limitu 5 minut. Následně hostesky odnesly drinky do vedlejšího stanu, kde nápoje anonymně hodnotila osmičlenná porota. Jejím úkolem bylo vybrat desítku finalistů, 7 z Čech a 3 ze Slovenska.

Závěrečný souboj se konal v náročné disciplíně quick mix. Každý z postupujících dostal od pořadatelů kufřík s neznámými ingrediencemi a během 10 minut musel vymyslet vlastní recept. Pak ho za pět minut namíchat a předložit porotcům.

V celkovém hodnocení si nejlépe vedl Milan Zaleš z pražského Bugsy´s baru. „S vítězstvím jsem nepočítal. Chtěl jsem si zasoutěžit a vítězství beru jako příjemný bonus. A do Finska se už moc těším,“ říká. Nejlepším barmanem ze Slovenska se stal Anton Velich. Oba se tak utkají ještě jednou, tentokrát ve městě Levi v konkurenci předních barmanů z celého světa.

Kdo by měl zájem namíchat si vítězný drink Milana Zaleše, tady je recept: 2 cl Finlandia Vodka Cranberry, 3 cl Southern Comfort, 3/4 šťávy z poloviny limetky. Všechny ingredience promíchejte v šejkru, nalijte na led long sklenice a dolijte brusinkovým džusem. Ozdobit můžete plátkem limetky a ostružinou.