Cílem projektu je děti a mládež seznámit s rozhlasovým a televizním zpravodajstvím, moderováním, muzikálem, herectvím, filmovým zákulisím, mixováním muziky a světem fotografování. Umělecké dílny povedou zkušení lektoři.

„Už dlouho jsme si zahrávali s myšlenkou připravit pro mladou generaci v regionu vzdělávací víkendový program, zacílený na umění, film, rozhlas a další mediální tvorbu. Něco podobného tu chybělo. Teď tedy mají mladí lidé možnost představit svůj talent po boku profesionálů a něco nového se naučit,“ říká hlavní organizátorka Jana Tauchmanová.

Vyvrcholením programu bude závěrečný galavečer, ve kterém účastníci předvedou výsledky své práce. Festivalu se zúčastní také známé tváře z české herecké a pěvecké branže.

Patronem celé akce bude jilemnický rodák, herec Miroslav Šimůnek. Toho proslavila zejména role prince Honzy ve známé pohádce Z pekla štěstí. „Chybět nebudou ani mladí herci z televizních seriálů a filmového plátna,“ dodává Tauchmanová.

Festival, který nahradí Krkonošskou ambroziádu z loňského roku, bude zároveň vyvrcholením oslav 15. výročí od založení dětského Radia Kulíšek z Lánova. Jeho zakladatelkou a ředitelkou je právě Jana Tauchmanová.