Potlesk, nadšené výkřiky a celý sál ve standing ovation několik minut bez přestání. Tak odměňovali Trutnované v sobotu večer první vystoupení trojice nejlepších žonglérů světa.

Představení Water on Mars nemá v našich českých podmínkách obdoby a to, co předvedli performeři ze Švédska a USA s míčky, kužely, kruhy a dalšími proprietami, zřejmě nikdo z přítomných diváků dosud ještě neviděl. Takový byl jeden z mnoha momentů právě ukončeného několikadenního mezinárodního festivalu Cirk-UFF. Zajímavým počinem pátečního večera byla dražba koženého bomberu, podepsaného všemi hokejisty českého národního týmu, včetně Jágra. Začínalo se na deseti tisících korun, opatrně, po pětistovce a později po tisícovce, až se cena vyšplhala na 30 tisíc korun.

Vzácnou bundu vydražil a s nadšením si oblékl podnikatel Rudolf Kasper. „Výtěžek dražby rozdělíme trutnovským školám pro děti ze sociálně slabých rodin. Chceme je podpořit, aby se mohly účastnit aktivit, na které jim chybějí peníze," uvedl ředitel Uffa Libor Kasík. Nový cirkus zažívá velký boom, což dokazovaly stovky lidí, které vnímavě sledovaly představení letošního ročníku na prostranství před Uffem, pod šapitó či přímo v divadle. Performeři z Čech i severských států upoutali pozornost, rozesmáli, sklízeli ovace za obdivuhodné, až neuvěřitelné výkony. Trutnov se bavil bujarým veselím pět dní.

Vydražená bunda

Nový cirkus opět přinesl excelentní zážitky

Finové, Švédi, Norové i Dánové se tentokrát představili na mezinárodním festivalu Cirk-UFF.

Speciální severská edice přinesla do podkrkonošské metropole specifické vyjádření fenoménu nového cirkusu a diváci bez dechu, se spontánním nadšením sledovali několikerá famózní show v jejím podání. Ať už to byli performeři z Cirkusu Xanti, TinCanCompany, Sirkusu Aikemoinen nebo trojice žonglérů ze Švédska a USA. Ke slovu přišlo i mnoho českých společností, z nichž zazářily (a to doslova s ohňovým show) Amanitas, pobavily Cink Cik Cirk, Squadra Sua, Hopsej.CZ, Duo Fatale, V.O.S.A. Theatre a další. Nechyběly workshopy. Festival strhujícím pátečním koncertem plným nezměrné energie okořenil Matěj Ruppert a Tomáš Holý v projektu G-Point Hunters. Opravdová euforie v lidech zavládla při dvojím uvedení projektu Cometa 45 615, v němž spojily um slavný Cirk La Putyka, Cirkus Xanti a další performeři. Představení diváky vtáhlo do děje a změnilo Uffo ve vesmírný prostor. Ojedinělý projekt se skvěl puncem jedinečnosti už i proto, že měl v Podkrkonoší premiéru i derniéru zároveň. Trutnov zkrátka opět, již popáté, ukázal, že dokáže nabídnout velkolepou podívanou plnou zábavy a výkonů špičkových souborů. Trutnovský Cirk-Uff potvrdil, že je vyhledávanou a hojně navštěvovanou událostí, která si získala uznání nejen v Čechách, ale i v zahraničí.