Festival Cirk-Uff se letos uskuteční od čtvrtka 31. května do neděle 3. června. Jednou z nejočekávanějších událostí bude vystoupení mezinárodního souboru Fauna Circus. Se svým projektem Fauna, ve kterém se sešli špičkoví performeři z různých souborů, získal nejprestižnější možné ocenění Total Theatre v Edinburgu.

Na své si nyní přijdou i trutnovští diváci. Velkým tahákem měl být australský soubor Circa s inscenací Humans, ale účast v únoru neočekávaně zrušil. Cirk-Uff ovšem nabídne místo toho náhradou hned dva soubory – 360 Allstars a australské uskupení Time in Space. V prvním případě jde o celosvětově úspěšný projekt, v němž spolupracují mistři různých oborů. Další australský, velmi mladý soubor Time in Space pak přijede s představením The Displaced.

„Soubor je velmi mladý, věk členů se pohybuje mezi 16 a 24 lety. Jejich schopnosti jsou však pozoruhodné a jak soubor, tak i samotné představení mají vskutku velký potenciál,“ naznačil část programu ředitel Uffa Libor Kasík. Od pondělí 16. dubna se do prodeje dostává sto kusů Cirk-UFF pasů, a to pouze v Inforecepci Uffo. Tyto pasy opravňují majitele ke vstupu na vybraná placená vystoupení, která se uskuteční v rámci festivalu za výrazně zvýhodněnou cenu. Jejich prodej bude ukončen nejpozději 25. května.