Sultán odehraje své první představení ve středu 15. července od 18 hodin. Ve stejný čas začínají představení tohoto cirkusu také ve čtvrtek, pátek a sobotu. V neděli show odstartuje již ve 14 hodin.

„Co vše zde návštěvníci uvidí? Naším největším lákadlem je show s aligátory, diváci se s nimi mohou těšit na cirkusové číslo Piráti z Karibiku,“ slibuje Karel Berousek, jehož syn s krokodýly pod šapitó vystupuje.

„Ochutnávku toho, čím se můžeme pochlubit, najdou diváci na videozáznamu na internetových stránkách www.circus.cz,“ říká Karel Berousek starší.

Cirkus přiveze aligátorů z americké Floridy do Vrchlabí hned pět. Prim ale mezi nimi hrají tří a půlmetrový Romeo, kterému je sedmnáct let, a jeho partnerka Julie, šestnáctiletá třímetrová krokodýlí krasavice. „Lovec krokodýlů“ Karel Berousek mladší navíc nechá zájemce z řad diváků tato mohutná a nevypočitatelná zvířata i pohladit.

„Mají malý mozek, jsou nebezpeční. Stisk jejich čelistí je nejdrtivější na světě, kuřata požírají jako popcorn,“ doplňuje Karel Berousek starší. „Naše show je výjimečná, jako cirkus máme jediné aligátory v celé Evropě. Pocházejí z Floridy, kde s nimi každý rok přijde nedobrovolně do styku na dva tisíce lidí. Některým ukousnou ruku či nohu, jiní dopadnou ještě hůř,“ dodává principál. Respekt před aligátory mají i zaměstnanci Sultána. „Loni, když jsme stáli v Plzni, napadl Romeo mého syna. Opravdu ho jen škrtl zubem, a přesto mu roztrhl kůži a museli jsme na šití. Vlastně to ale bylo štěstí, být to o pár centimetrů dál, syn by určitě přišel o ruku,“ nerad na událost vzpomíná principál Karel Berousek.

Sultán–Berousek je ale také jediným cirkusem na světě, který má mluvícího koně. A pod šapitó představuje například psa a jeho drezuru kačen. Publikum se může těšit i na další efektní kousky: na kozáckou jízdu opice na největších ponících na světě, nebo na bláznivé kousky klauna Ferdinanda.

„Všechno to jsou jen původní čísla z Čech, nebereme žádné umělce ze zahraničí. Nic nového by našemu cirkusu ani jeho návštěvníkům nepřinesli,“ podotýká Karel Berousek starší.