Divadelní soubor Tyl se rozhodl reprízovat populární komedii Když se zhasne.

Představení se uskuteční už zítra, v sobotu 17. května od 19.30 hodin v Kulturním domě ve Slané. K dispozici tam bude také příjemné posezení a občerstvení.

„Ať už čtenáři patří k těm, kteří představení ještě neměli možnost zhlédnout, nebo pokud se zařadili mezi více než 560 diváků, kteří komedii viděli, je nyní příležitost pobavit se znovu. Zastávkou na jejich zájezdové šňůře se s reprízou tentokrát opět stane domovská scéna souboru," uvedl umělecký vedoucí souboru Tyl Radek Šmíd.

Odehráním reprízy chce soubor podle jeho slov nejen vyhovět častým dotazům a přáním svých příznivců, ale zároveň se tak chce připojit k celorepublikové iniciativě Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby. „V rámci akce se ve dnech 17. až 25. května po celé republice uskuteční více než 160 kulturních akcí," upozornil Radek Šmíd. Soubor ze Slané u Semil zve na představení zmíněné komedie, o které se veřejně mluví jako o jedné z těch nejlepších, jaké jsou v současné české komediální dramatické tvorbě k vidění, a jíž se kromě našeho představení v Čechách dočkali také diváci na Slovensku a v Polsku.

Ve hře účinkují Lucie Špicarová, Marek Ministr, Jana Bačová a Radek Šmíd, který se zároveň ujal režie tohoto nejnovějšího představení souboru. Nejaktuálnější informace o komedii Když se zhasne, obrázky, ukázky a přehled dalších zájezdů a štací mohou zájemci najít na internetové stránce www.kdyzsezhasne.cz. „Těšíme se na diváky v hledišti slánského divadélka, přijďte pobejt!" zve vedoucí souboru Radek Šmíd.

(njt)