Na pódiu v odpoledním i večerním představení vystoupili například Gabriela Vránová, Milena Steinmasslová i Petr Štěpánek. „Při odpoledním vystoupení bylo pár míst volných, ale i tak se sešla velmi pěkná návštěva. A večer bylo vyprodáno.

Tihle herci u nás ještě nehráli, takže zájem byl. A ohlasy na představení jako takové byly také velmi pozitivní,“ potvrdil předseda kulturní komise obce Tomáš Martinek. Autorkou hry je Božena Šimková, rodačka z blízkého Studence, která své dětství prožila právě v Levínské Olešnici. Známá je především svým slavným večerníčkem Krkonošská pohádka. Na kontě má však tři desítky televizních pohádek, dvě desítky pohádek rozhlasových a stejně tolik divadelních her pro děti.

Ze sedmi vydaných knížek jsou i dvě detektivky, O mrtvých jen dobře a Svatba bez příbuzenstva, která byla oceněna Cenou Jiřího Marka za nejlepší detektivní román roku. Možná, že díky tomuto úspěchu se dala přesvědčit a napsala pro Divadelní agenturu Praha detektivní komedii Vila s věcným břemenem.