Zájemci si mohou permanentky koupit v Hankově domě a získají tak nižší vstupné i jistotu sedačky na všechna představení. Sezonu odstartuje klasika, komedie W. Shakespeara Veselé paničky windsorské s legendární postavou rytíře Falstaffa.

Na jaře potom diváci uvidí další Shakespearovu komedii, Marná lásky snahy. V říjnu následuje stále aktuální komedie Škola základ života, známá z filmového zpracování. A v listopadu dorazí Helenka Součková, hrdinka hry Hrdý Budžeš. Žákyně druhé třídy v podání Barbory Hrzánové vtipně glosuje život kolem sebe. Mnoho replik se už stalo součástí „běžného“ života.

Další z představení, Světáci, je výjimečné v tom, že se nejen jedná o skvělou komedii, ale že divadelní hra vznikla na motivy filmu. Z filmu zná také většina lidí další připravované představení Ostře sledované vlaky, podle novely Bohumila Hrabala. Stejně tak Sex noci svatojánské je přepisem filmu amerického filmového klasika, Woody Allena. Poslední v nabídce je hra Columbo – Vražda na recept. Detektiv, který nenosí zbraň, ale neobejde se bez doutníku a ošuntělého baloňáku, bude řešit složitý případ v květnu. Přesné termíny jednotlivých představení pořadatelé ještě upřesní.

(bm)