Kamila se nikdy netajila tím, že miluje „černou muziku". Její první videoklip na píseň „Son Of A Preacher Man" měl velký úspěch. Dnes když Kamila někde vystupuje, lidé si tuto píseň vždy vyžádají. „Je to jakoby ke mně neodmyslitelně patřila," říká Kamila. „Černou muzikou miluji, má duši, je velká, barevná a emoční. A když to rozbalí fakt černoši, tak se mi zastavuje srdce. My, bílí´, to nikdy takto nedáme. Oni se s tím už narodili, ale mě to strašně láká. A to, že mi Bůh postavil do cesty Mana, je pro mě neskutečný dar," doplňuje Kamila.

„Již jsme se několikrát setkali. On za mnou přijel do Prahy a já jsem tento týden byla za ním v Mnichově, kde žije. Vždy jsme spolu zpívali a bylo to skvělý. Nikdy jsem si nemyslela, že tohle mi bude umožněno. S Manem máme společné plány na další rok a naše managementy tomu nyní dávají již konkrétní podobu. Ale co je naprosto skvělé, Mano přijede i na můj vánoční koncert 10. prosince do divadla Broadway, což nebylo v plánu. Zeptal se mě, kdy to máš? Já se podívám do diáře a odpovím a on jo ty to máš v úterý, tak já přijedu, mám volný den. A bylo to domluvené. Zazpívá si se mnou jeden duet a pak dá svoji sólovou skladbu. Pro lidi to bude nevšední zážitek," potvrdila Kamila. Mano Ezoh je výborný zahraniční zpěvák a držitel mnoha světových ocenění.

Koncert bude doprovázet živá kapela Štěpána Eliáše a další hosté, Dasha, Marian Vojtko, Renata Drösller, gospelový sbor a tanečníci.

Kamila Nývltová vydala v listopadu druhé CD, tentokrát vánoční „Vánoční dárek. Kmotrou CD se stala Lucie Bíla, která na album rovněž s Kamilou nazpívala krásný duet „Krajinou tou bájnou". CD je velmi úspěšné, tajemník Karla Gotta, Jan Adam, napsal zastupující agentuře Kamily, že toto vánoční CD, je jedno z nejhezčích za poslední dobu, sám Mistr pak představí dvě písně z alba dne 14. prosince ve svém pořadu „Zpátky si dám tenhle film", který vysílá Český rozhlas Dvojka.

Nejkrásnější dárek, který dostala

„Do mých letošních Vánoc se zamotali všichni skvělý umělci, počínaje hosty na mém koncertu, pak na CD Lucka a Marian, nakonec se nechal slyšet i Karel Gott a vše dovršilo to, že přijede Mano. Už teď prožívám Vánoce, tohle je nejkrásnější dárek, který jsme dostala," říká rozněžnělá Kamila.

(njt)