Ti se při přípravě na dvanáctý ročníku festivalu Jazzinec zaměřili na výběr muzikantů, kterým je blízká hlavně rytmická složka hudby. „Jazzová hudba, ale i funk latina či hip-hop, je na rytmu založena.

Rytmus – to je puls srdce, tep života. Kde chybí rytmus, není život,“ říká duchovní otec Jazzince Tomáš Katschner. Dárek pro odvážlivce. Takový název neslo předplatné na Jazzinec 2010. Jen omezené množství permanentek bylo prodáno během prvních pár dní, kdy se otevřela pokladna. Lidé, ačkoliv před Vánocemi ještě vůbec nevěděli, kdo v příštím roce na mezinárodním festivalu vystoupí, neváhali a koupili si kompletní vstupenky za zvýhodněnou cenu. Dvanáctý ročník festivalu se uskuteční v období od 18. února do 23. dubna.

Neúprosný rytmus newyorských ulic a saharských bouří je tématem této každoročně hojně navštěvované hudební hostiny. Pořadatelé chtějí upozornit na rytmickou složku hudby, která je v evropském pojetí zatím poněkud potlačována. Na Jazzinec tak přijede řada hvězd z celého světa. Ze Sahary, Jihoafrické republiky, Itálie, USA, Francie, Velké Británie, Maďarska a Slovenska. Spolu s nimi (nebo samostatně) se představí i česká muzikantská špička. U příležitosti 750. výročí Trutnova proběhne několik jam-sessionů trutnovských hudebníků.