Už při vernisáži lidé obdivovali schopnosti realistického vyjádření mladých tvůrců. Zvědavě okukovali například model chobotnice, která by se měla v létě v obří velikosti objevit na Krakonošově náměstí. Pozornost poutaly i další sochy. Busta, která sleduje pohledem návštěvníky, mramorová rohožka, figury a torza, dívka, která zašívá břicho zvířete. Například až na několikátý pohled diváci poznávali, že ležící žena na zemi není skutečně živá.

„Jsou zde spíše menší věci. Dvoutřetinové figury jsou buď nahé nebo oblečené. Je to součást zadání úkolu pro studenty v prvních čtyřech semestrech," komentoval krátce Michal Gabriel. Derniérou expozice bude 19. dubna Galerijní noc, kdy je v galerii připravena komentovaná prohlídka. Ve stejný den se na Krakonošově náměstí objeví hasičské auto.

Je dílem sochaře Lukáše Raise, který se do povědomí Trutnovanů zapsal plastikami, vystavovanými na břehu řeky Úpy. „Svobodný přístup vedení ateliéru umožňuje studentům rozlet v širokém spektru sochařských přístupů. Díla pohybující se ve škále od hyperrealismu až po ornamentální kompozice vycházející z lidské figury dohromady představují delikátní a svěží směs artefaktů," uvedla ředitelka galerie Lucie Pangrácová.

Díla vznikala nejen sochařskými postupy, ale i za použití nejmodernějších 3D technologií, v nichž tento ateliér jako jediný vyučuje v České republice.