Začátek je plánovaný na 20. hodinu. „Sál ale otevřeme již v půl sedmé, aby případní dřívější příchozí nemrzli venku,“ přibližuje dění Ladislav Jiřička, velitel čisteckých hasičů. „Navíc v půl sedmé vyráží z novopackého sídliště od restaurace Smeťák svozový autobus, který mohou zdarma využít tanečníci z Nové Paky, Vrchoviny, Vidochova, Horek, Studence a Bukoviny u Čisté,“ dodává.

Na příchozí však nečeká jen zábava s tancem, tradicí v Čisté jsou i různé vstupy během večera. „Například volba Miss Candr, kdy porota složená z našich sponzorů volí jakousi miss sympatie a ještě vicemiss,“ komentuje Jiřička. Další vsuvkou pak je taneční vystoupení skupiny The Colours, kdy místní děvčata předvedou vlastní choreografii na několik písniček.

Hasiči díky svým členům a podporovatelům připravili také tombolu, které vévodí pašík jateční váhy, ale ve slosování budou i poukazy na víkend na horách a elektrospotřebiče. V přímých výhrách si pak výherci mohou odnést broušené sklo, různé pochutiny, knížky, kalendáře, obilí a spoustu dalších cen.

„Trvá také naše spolupráce s mladou skupinou Futrál ze Semil. Jejich produkce je u nás opravdu oblíbená. A kapele se v našem nekuřáckém prostředí také líbí,“ dodává k sobotní merendě Kamila Stehlíková, jednatelka čisteckého sboru. Ta také stojí v čele týmu, který připravuje občerstvení.