Vystoupení Lacuna Coil však lze chápat jako exkluzivní nejenom v rámci svojí české premiéry. Na výši si gothic–metalová formace totiž stojí i v oblasti svého žánru. Podmanivý je zejména energický projev zpěvačky. Kromě Lacuny Coil je rovněž potvrzena další dnes už hudební legenda, američtí Dream Theater. A ohlášeni jsou i čeští muzikanti.

Z nich se už nyní mohou fanoušci těšit na Davida Kollera, Katku Knechtovou, United Flavour, ale také hudebními cenami za minulý rok ověnčené Nightwork, či Anetu Langerovou. Vedle nevšedních hudebních jmen jako UDG, Eddie Stoilow, BSP se představí i umělci z opačného spektra jako třeba Zlatá slavice Lucie Bílá, houslista Jaroslav Svěcený či nedávno objevená zpěvačka Debbie.

Festival Benátská noc se i letos uskuteční na tradičním místě, jímž je Malá Skála v Českém ráji, a to poslední červencový víkend ve dnech 29. - 31. 7. 2011. Předprodej vstupenek v síti www.ticketportal.cz pak ještě dva dny – do konce března poběží za pouhých 990 korun. A jak současně organizátoři akce dodávají, i následně bude platit, že čím dříve si vstupenku obstaráte, tím budete mít levnější.

Ivan Šiler, čtk