Vše je možné během následujících dní podniknout. Stačí si jen vybrat. Zajímavou příležitost jak se pobavit poněkud netradičním způsobem, nabízí Galerie města Trutnova. Pořádá pátou Galerijní noc. Program se rozprostře do dnešního odpoledne i večera. Speciálně upravený, 30 let starý hasičský okřídlený speciál se už v půl druhé promění na Krakonošově náměstí ve scénu pro pouliční představení, tanečně-hudební show, street artovou exhibici nebo hasičskou grotesku pro děti od 3 do 93 let. Galerijní noc umožňuje též poslední návštěvu výstavy Ateliéru figurativního sochařství Michala Gabriela (viz snímek). Atraktivní přehlídku mladé sochařské tvorby brněnské Fakulty výtvarných umění okomentují v 16 hodin vedoucí Ateliéru Socha 1 a někteří z autorů. Děti se mohou vyřádit v modelářské dílně.

Vše vyvrcholí od 19 hodin na trutnovském náměstí večerní exhibicí malíře Jana Mika, který se specializuje na pouliční rychlomalby.

Ptačím zpěvem se zase nechali inspirovat členové komorního ansámblu Quadrille v Jilemnici. Od 17 hodin se tam dnes ve Sloupovém sále 1 trylkování ujmou flétny a zašvitoří dívčí soprán. Kytara, virginal a klavír přispějí k všeobecné harmonii a violoncello muziku přitvrdí.

I milovníci zámků si přijdou na své. Mezinárodní den památek a historických sídel oslaví návštěvníci zámku Hrubý Rohozec. Během dneška a zítřka se tam konají prohlídky běžně nepřístupných míst a lidé mohou zavítat do sklepení nebo vystoupat na půdu a zámeckou věž.