Pořadatelům se podařilo zajistit vystoupení Markéty Irglové, držitelky Oscara za hudbu. Ta vydává v létě své samostatné CD. Poprvé skladby z něj představí na turné po České republice, potom zamíří do USA, kde nyní žije.

„Markéta Irglová byla do Trutnova na festival Jazzinec zvána už od vydání alba The Swell Season. Když už se přiblížila dohoda, došlo k nominaci a následnému zisku Oscara, který odstartoval mediální hon a hlavně zájem pořadatelů z celého světa. S Markétou jsme zůstali v kontaktu a tak jsme poctěni, že jsme jediným novým městem na jejím prvním sólovém tour a zároveň jedinou zastávkou na sever od Prahy. Markéta si Trutnov vybrala i proto, že ji učarovala atmosféra jazzincových fotografií z koncertní síně a právě zde si přeje mít svůj koncert,“ informovali pořadatelé.

Vystoupení se uskuteční 14. května od 19 hodin v síni B. Martinů. Lístky jsou už v předprodeji. „Na tento koncert již předplatné neplatí, držitelé permanentek ale mají rezervaci vstupenek. I kdyby bylo vyprodáno, do konce dubna mají jako držitel permanentky možnost si vstupenku zakoupit, ale pouze na předprodeji v Uffo,“ upozornili pořadatelé.