„Letos akci již po jedenácté pořádá Jilemnicko svazek obcí, od středy 15. do soboty 18. července," zve starostka Jana Čechová. Organizátoři připravují pestrý program regionální amatérské scény, okořeněný profesionálními vstupy napříč všemi žánry. Na své si přijdou návštěvníci každého věku. A kromě kulturního vyžití objeví na náměstí tradiční stánky regionálních řemeslníků.

Pro většinu návštěvníků je Jilemnice spojena se zimními sporty a s dovolenou na sněhu. „To je bohužel takové klišé. Chceme ho vyvrátit a ukázat město v plné kráse i v hlavní prázdninové turistické sezoně. Máme co nabídnout," říká starostka Jilemnice Jana Čechová. Krakonošovy letní podvečery, které se konají od středy 15. do soboty 18. července, nabídnou program na náměstí a na nádvoří zámku. Lidé tam zhlédnou divadélka pro děti, taneční vystoupení, vyslechnou koncerty vážné hudby. Atraktivní bude také neobvyklá noční prohlídka Krkonošského muzea. Náměstí vždy patří kromě trhů především muzice, vystoupí tam mimo jiné dechovky, country kapely, připravena jsou taneční vystoupení, závěrečný sobotní program okoření populární zpěváci Ondřej Ruml a Petr Bende.

„Kromě Krakonošových podvečerů se v létě na náměstí konají farmářské trhy, divadelní vystoupení, ale třeba i cyklovýlety do okolí s průvodcem. Dále 1. srpna se zde uskuteční folkový festival, 9. srpna tady bude pouť v tradičním církevním i světském duchu, s houpačkami a kolotoči, setkáním s automobilovými veterány a odpoledním hudebním programem, kdy mimo jiné pro děti připravujeme výlov ryb přímo na náměstí. V sobotu 29. srpna se společně rozloučíme s prázdninami," vypočítává jilemnická starostka Jana Čechová.

(char, jm)