Na Krakonošově náměstí udělal svátek zlatavého moku již devátou tečku v pořadí. A tentokrát zářivou. „Jsem spokojen. Vše vyšlo, jak mělo, a kromě jedné deštivé přeháňky nám přálo i počasí," konstatoval včera ráno za pořadatele Daniel Šafr. Podle jeho odhadu přišlo na Pivofest letos více než pět tisíc lidí, což je historický rekord.

„Při večerním koncertu Tomáše Kluse bylo náměstí nabité doslova k prasknutí a lidé seděli všude, kde to jen šlo," přiblížil Daniel Šafr. Dramaturgie, která přivedla do Trutnova tři zlaté slavíky, sklízela zasloužené ovoce.

„Nechodíme sem nikdy jen na pivo. Je to příležitost slyšet různé kapely za slušné vstupné. Manželka se těšila na Jandu a Neckáře, já zase na Kluse. Oba jsme spokojeni. Vše bylo super. Ochutnali jsme i Chipper grep u Primátora. Pivo bylo zajímavé, ale já mám radši klasiku," poznamenal například jeden z návštěvníků Karel Konrád. „Výtoč pivovarů zatím přesně neznáme, ale i u nich vládla spokojenost. Grepové pivo u Primátora dokonce díky velkému zájmu došlo," řekl dále Daniel Šafr.

Ze tří hudebních slavíků, Jandy, Neckáře a Kluse, kteří letos na pódiu zazpívali, odstartoval v osmnáct hodin své vystoupení jako první trojnásobný zlatý slavík z osmdesátých let Dalibor Janda.

Koncert muzikanta, v němž zazněla řada jeho pecek (Hurikán, Kde jsi, Žít jako kaskadér, atd.), nenechal publikum v klidu. „Kdybyste, dámy nevěděly, co je to hrát kličkovanou, přijďte pak za mnou, já vám to vysvětlím," smál se zpěvák. Zřejmě netušil, že do přízemí Staré radnice se „neznalých" a po autogramu toužících sejdou na tři stovky.

Pivofest se lidem líbil, přišlo jich nejvíc v celé historii akce

Pivofest přilákal v sobotu na Krakonošovo náměstí více než pět tisíc lidí oprávněně. Měli co ochutnávat a díky muzikantským idolům vytvořili společně pospolitou atmosféru devátého ročníku oblíbené trutnovské akce.

Všichni se bavili. Dalibor Janda, jenž skoro hodinu po koncertu rozdával trpělivě ještě autogramy ve Staré radnici, přivezl svou půvabnou a talentovanou dceru Jiřinu Annu Jandovou, která též zazpívala několik písniček. Další idol Václav Neckář ukázal, že jeho comeback na hudební scénu po složitých zdravotních problémech má svou váhu. Píseň Půlnoční zazněla i v jeho přídavku.

Strhující vystoupení Tomáše Kluse nemělo chybu a i přes problémy s ozvučením se stalo třešničkou na festivalovém dortu. „Chvílemi bylo na náměstí tolik lidí, že už nebylo kudy procházet. Na pódium jsme sice moc neviděli, ale i tak to byl nezapomenutelný zážitek," sdělila dojmy další z návštěvníků.