Po několika letech připraví pro diváky opět nevšední zážitek pod širým nebem – tentokrát v podobě činoherního představení ŠKOLA ŽEN.

Jedno z divácky nejúspěšnějších představení, které letos získalo titul „Komedie roku" na Grand festivalu smíchu v Pardubicích, se odehraje v nádherných kulisách nádvoří zámku 2. července od 20 hodin.

Vstupenky si můžete již nyní zarezervovat na Evstupence, nebo koupit v pokladně divadla a ostatních prodejních místech, možnost bude i přímo na Sychrově v den přestavení.

Molière napsal svou Školu žen v rýmovaném alexandrínu. V jeho době to bylo dost nečekané spojení. Tento verš býval vyhrazen zpravidla velkým tématům, nikoli nízkým – tedy komediálním žánrům. Ne náhodou měl Molière hodně nepřátel. Vymykal se.

Oženil se s dcerou bývalé partnerky

Provokoval například tím, že se oženil s o mnoho let mladší dívkou, s jejíž matkou měl dlouhodobý milostný poměr, a tak svou nastávající vlastně dlouho vychovával tak trochu jako otec.

A právě z této životní zkušenosti možná vzal námět na svou první velkou komedii (která předcházela vrcholným dílům, jako je např. Lakomec či Don Juan). Stárnoucí pan Arnolf dlouho odmítá stát se podváděným manželem, nakonec však přece zatouží po sňatku – svou ženu si chce ovšem nejprve sám vychovat. Své schovance chystá budoucnost po svém boku a osobně se jí stará 
o důsledně ctnostnou výchovu. Život se ovšem řídit nedá (tím méně ženy) a tak všechno dopadne docela jinak…