V kostele sv. Václava se představil Epoque quartet s klarinetistou Irvinem Venyšem. Do programu zařadili jak klasiku v podobě kvintetu W. A. Mozarta, tak díla současných autorů Jana Kučery nebo Sylvie Bodorové. „Klarinet patřil mezi oblíbené Mozartovy nástroje a věnoval mu řadu skladeb," připomněl Irvin Venyš. Je držitelem mnoha ocenění ze světově uznávaných soutěží. „Jeho umělecké aktivity sahají od klasického repertoáru až po extrémně náročné skladby 20 a 21. století," vyzdvihl kvalitu umělce jeden z pořadatelů akce Martin Hlavatý.

Epoque Quartet má stejně tak široký záběr. Kromě vážné hudby se věnují i spolupráci s předními hudebníky populární hudby, zpěvákem Danem Bártou, Matějem Ruppertem, kytaisou Michalem Pavlíčkem nebo skupinou TataBojs. I zaplněný sál kostela přesvědčili, že kombinace hudebních žánrů je jejich „živlem", například ve skladbě amerického skladatele Alana Shulmana Rendezvous with Benny G., napsanou pro jazzového klarinetistu Benny Goodmanna nebo ve skladbě Jana Kučery (ročník 1977) s názvem Zrození.

Mezi nadšenými diváky byl i vzácný host, který pořadatele Kocléřovských setkání s hudbou podporuje. Byl jím šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek. „Když jsme se to dozvěděli, nechtěli jsme tomu hned věřit a náhle se objevila i tréma," přiznali členové quartetu. Po skončení je ale na přátelském setkání Jiří Bělohlávek ujistil, že koncert se mu líbil.

(bm)