Připraven byl program plný hudby různých žánrů. V pátek se vrcholem večera stalo vystoupení Plastic People of Universe. V sobotu si na své přišli především milovníci dechovky, protože jim zahrála Podzvičinky. Další hvězdou Majálesu bylo populární duo Eva a Vašek. Celý program uzavírala místní GroteSka, která nahradila jednu z původně plánovaných kapel a soubor.

Stavení májky už patří k Majálesu neodmyslitelně. Tradičně se na něm podílejí žáci ze Základní školy Podharť a Technické služby. Přestože meteorologové předvídali na víkend déšť, sprchlo jenom při koncertu náchodské skupiny Marolija, kde působí i učitelé královédvorské ZUŠ.

Milovníci kolotočů, střelnic a dalších atrakcí se mohli vyžít na parkovišti u Šindelářské věže. Nejen na lunaparku, ale přímo na Masarykově náměstí si program užívali nejmenší návštěvníci. Mohly si tu zatančit nebo zasoutěžit o ceny s Bonifácem. Známý taneční soubor ze Rtyně v Podkrkonoší potěšil v pátek hlavně děti. Na hlavním pódiu jim členky Bonifáce některé z tanečků předváděly. Ví­kendový Majáles uváděla dvojice Petr Ticháček a Marcela Robková.