Tři hodiny excelovali v tragikomedii o mužích, jejich vztazích a citech Filip Blažek, Michal Slaný a Maroš Kramár. Hra Mira Gavrana byla v jejich provedení plná improvizací a nakonec trvala téměř tři hodiny, během nichž se však vyprodané divadlo výborně bavilo. Po představení jsme se Maroše KRAMÁRA zeptali na pár otázek.

Jak dlouho už představení hrajete?
Nedávno jsme slavili dvoustou reprízu, tady se jednalo, myslím, o 203. představení. Z tři roky je to dost, normální divadlo by to hrálo tak deset let. Svědčí to o tom, že je to oblíbená hra.

Na jevišti jste hodně improvizo-vali, naráželi jste na aktuální pořady v televizi, na pád vlády na Slovensku a další věci…
Je to velice živé představení. Premiéra trvala asi hodinu třicet, nyní to i s přestávkou hrajeme tři hodiny.

Máte představu jak dlouho budete Vše o mužích ještě hrát?
To ne. Jde o to, zda budeme schopní to hrát. Každý z nás představujeme čtyři postavy. Už nyní mám problém hrát toho mladého a toho starého už za chvilku zase nebudu muset hrát.

Představení je dost fyzicky náročné, připravujete se na něj speciálně?
Na to není vůbec čas. Doma mám powerplate, na kterém občas cvičím. Ale moc tomu nedávám. Mám hodně práce, dost času trávím na dálnici.

Co jste říkal publiku v Trutnově?
Bylo výborné. My ale s tímto představením zažíváme příjemné chvilky, protože nás baví. A je fajn, když nám publikum fandí.

Navštívil jste Trutnovsko pracovně nebo soukromě už dříve?
Na dovolené jsem zde určitě nikdy nebyl a přiznám se, že si nepamatuji, že bych v Trutnově někdy hrál. Ale místní divadlo je krásné. (Do hovoru vstupuje ředitel Uffa Libor Kasík, který Kramárovi říká, že budova je teprve rok stará a získala letos titul Stavba roku. - pozn. red.). Já jsem se stal 1. dubna také principálem, pronajal jsem si v Bratislavě kino, které je předělané na divadlo. Fungujeme bez jakékoli podpory státu, města nebo sponzorů. A tak jsem se závistí koukal na to, jaké to tu máte nádherně postavené.

Jaké jsou vaše nejbližší plány?
V Praze mě čekají dvě představení Vše o mužích, pak zamířím do Bratislavy, kde zkouším v mém divadle novou hru s názvem Lordi na motivy dopisů Oscara Wilda. Premiéra by se měla uskutečnit příští měsíc.