Kromě nich se návštěvníci mohou těšit na české vystupující, například místní taneční soubor Angeles Dance Group, kteří se při svých číslech inspirovali africkými rytmy. „Už v pátek vystoupí od 19. hodin v kině Svět africká skupina, po ní bude v premiéře uveden dokumentární film o projektu,“ vysvětlil Martin Jukl z pořádající společnosti Terra Nostra - Malebný kraj. Hlavní program je připraven na sobotu. Od 15.30 hodin se na náměstí setkají návštěvníci se soubory M Bunda Afrika a N Sango Malamu. Zástupci projektu Škola pro Afriku přivezou rákosové chýše a řezbářské práce z tanzanijské vesnice Chikundi. Děti i dospělí se budou moci naučit hrát na africké bubny.


Nechybí ani soutěž pro veřejnost, hlavní cenou je volná letenka od společnosti Arcadia. Její zástupci ji předají osobně, oblečeni v masajských krojích.
Akce je spolufinancovaná ze zdrojů Evropské unie v rámci iniciativy SROP. Na návštěvníky čeká také vyprávění cestovatelů a ošetřovatelů zvířat z místní zoo. Páteční i sobotní program je pro všechny zájemce zdarma.