VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Program akce Už ho nesou! aneb Své činy zapsali do památné knihy 2007

TRUTNOV - "Město draka" - program.

2.5.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Aleš Vaníček

Pátek 4.5.2007

16:00 Martin Stejskal v Galerii Dračí ulička

Vernisáž výstavy pražského surrealistického výtvarníka, spisovatele a předního znalce hermetismu s jehož dílem se trutnovská veřejnost seznámila v Galerii města Trutnova během léta 2006 při jeho velmi úspěšné výstavě „Myslet draka“.

20:30 Cesta za hvězdou - vynesení losových cedulí

Noční průvod z Trutnova do Starého Rokytníku, během něhož budou symbolicky označovány obce a dvory zmíněné ve starých trutnovských pověstech. Začne výtvarnou performancí v městském parku u dračího jezírka a skončí koncertem v kostele sv. Šimona a Judy ve Starém Rokytníku.

23:00 Kvinterna – „Terra Mystica“

Multimediální vystoupení renomovaného souboru Kvinterna zabývajícího se středověkou hudbou na téma krajina a živly doplněné vizuální projekcí.

Před samotným koncertem proběhne premiéra „Dračího chorálu“ autorů Jana Vídeňského a Jaroslava Dvorského. Místem konání je kostel sv. Šimona a Judy ve Starém Rokytníku. Odvoz autobusem z akce je zajištěn.

Sobota 5.5.2007

10:00 „Zmizelé Sudety“ – vernisáž výstavy

Občanské sdružení Antikomplex zabývající se minulostí Sudet sestavilo soubor fotografických diptychů srovnávajících realitu minulou a současnou. Po skončení vernisáže proběhne beseda se zástupcem os. Výstava se koná v prostorách Staré radnice.

10:30 Mimotaurus - "Dloušiby"

Alias Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Loutková šestnáctiválcová turbopohádka. Loutkoví herci, až 60cm vysocí, ukáží, co svedou v rukách zkušených vodičů. Krakonošovo náměstí.

11:00 – a pak už stále a všude „Medvídek Josef a Lehátko“

Pověsti Trutnova jako předloha kramářských písní kultovního souboru a jeho přátel.

11:00 – 19:00 Osídlování krajiny

Výtvarná dílna konající se v prostoru Krakonošova náměstí, kde bude vytvořen reliéf trutnovské krajiny, v jehož prostoru si budou moci účastníci zahrát na první osadníky – architekty. Akce je určena převážně dětem, ale je přístupna i dospělým.

14:00 Kramářské písně

Od ledna letošního roku žáci škol základního stupně připravují krátká vystoupení o životě v jejich obci. Vytvořené písně, scénky či vyprávění jsou obsahem pásma, které bude do jisté míry překvapením i pro organizátory. Pásmo bude uvedeno jako doprovod výtvarné dílny na Krakonošově náměstí.

14:30 Už ho nesou! 2006 aneb jak to bylo před rokem

Promítání filmu sestaveného ze záběrů pořízených během loňské akce Už ho nesou!. Místo konání – Divadýlko Trdýlko

Od 15:00 Dubia Fortuna a Peregrin (průběžně)

Vystoupení „středověkých“ hudebních skupin, které se účastnily i loňského průvodu. Obě skupiny doprovodí odpolední program na Krakonošově náměstí.

17:00 Mimotaurus – „Hrrozné příběhy“

Jarmareční muzika jejíž základem je akordeon housle a vozembouch. Vyprávění hrůzostrašných i srandovních příběhů v melodiích s loutkovým a obrázkovým doprovodem obstará divadlo Mimotaurus. Místem konání Krakonošovo nám.

19:30 koncert v Kostele Narození Panny Marie v Trutnově

Koncert duchovní hudby, který organizačně zajišťuje Martin Matyska.

20:30 „Už ho nesou!“

Večerní průvod v prostoru Krakonošova náměstí. Sraz účastníků na parkovišti pod Dračí uličkou.. Proběhne slavnostní předání památné knihy, která vznikala v průběhu celého týdne před akcí a v níž budou zapsané pověsti o založení Trutnova a všech okolních vsí. Defilé a přísaha věrnosti 60 mužů z družiny Albrechta z Trautenbergu drakobijců a zakladatelů všech dvorů a vsí v okolí Trutnova. Akce bude opět vrcholit vyzdvižením našeho draka na věž Staré radnice.

21:30 Trutnovský drak

Představení žáků a učitelů ZUŠ v Trutnově v režii Tomáše Komárka. Vizuální, pohybová a akustická performance na motivy trutnovské mytologie v prostoru před Starou radnicí. Akce je nedílnou součástí večerního průvodu.

Doprovodná akce:

Tisk památné knihy

Již týden předem bude v Trutnově probíhat výtvarná dílna Roberta Smolíka. Na dřevěném lisu budou zástupci obcí, škol i náhodně příchozí ručně sázet text pověstí z kterých svážeme památnou knihu. Ta se později stane jedním z hlavních exponátů plánované stálé expozice draka v Trutnově. Při této dílně si budete moci za drobný poplatek kryjící výlohy, vytisknout i oficiální pamětní list na letošní akci. Místo umístění dílny je na terase před muzeem.

15:00 - 20:00 pátek Otevření Zlaté jámy v parku - "Holínky s sebou!"

2.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trutnov - Vrchlabí
131

Titul krále regionu putuje do Vrchlabí. Dvůr v zápase roku zvládl obrat sezony

Podle Horské služby je potřeba dbát na zvýšenou opatrnost na řetězové cestě od Slezského domu na vrchol Sněžky.
4

Na hřebenech Krkonoš je více než třiceticentimetrová námraza

Sportovci tleskají Ledecké. Američanka chce znát její DNA

Skvělá, senzační, báječná. Jen samá superlativa se snáší na adresu české zlaté medailistky Ester Ledecké. Přečtěte si, jakým zůsobem jí skládají hold slavní čeští i světoví sportovci.

Právě jsme se narodili - únor 2018

Trutnovsko, Pojizeří /HLASUJTE/ - Svým hlasováním můžete rozhodnout o nejhezčím miminku měsíce Krkonošského deníku. Každý měsíc odměňujeme od ledna 2017 pouze jedno miminko.

Od Krčmáře po Samkovou aneb Začínali u Suka

Vrchlabí - Hned čtyři své bývalé svěřence má na letošních olympijských hrách v Koreji ALEŠ SUK, učitel tělocviku a trenér běžeckého lyžování.

Ze Špindlu až na olympijský vrchol

Špindlerův Mlýn - Před více než deseti lety Ester Ledecká dominovala Špindlerovskému běhu do vrchu. Stalo se tak 22. června 2007. A dnes? V Pchojngčchangu se stala historicky první Češkou, která na olympijských hrách získala zlato v alpské disciplíně!

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT