Předseda Trutnovského literárního klubu Jaroslav Dvorský získal ocenění za soustavné propagování krásy českého slova, výtvarnou tvorbu, propagaci města a dlouholetou podporu literárních a výtvarných aktivit mladých tvůrců. Dvorský od roku 1990 učí na trutnovském gymnáziu. Věnuje se básnické, písňové a výtvarné tvorbě. Pořádá cykly autorských studentských výtvarných, hudebních i literárních pořadů pro veřejnost. Je kupříkladu též autorem i interpretem poetického komentáře k dokumentárnímu filmu o Trutnovu kameramana Jiřího Středy.

Výtvarník a grafik Josef Vik převzal Kulturní cenu Trutnova za dlouhodobé výtvarné ztvárňování krás trutnovského regionu a seznamování široké veřejnosti i s méně známými památkami. Josef Vik působil dlouhá léta v trutnovské Kaře jako vedoucí reklamy a výtvarník. Narhoval více než desítku expozic na mezinárodních výstavách při veletrzích. Dodnes je žádaným reklamním grafikem. Josef Vik ilustroval také řadu knížek. V poslední době například sbírku básní Antonína Justa Ještě ohlédnutí.

„Udělování Kulturní ceny města je u nás tradiční záležitostí již od roku 1992. Dostávají ji zaslouženě lidé, které navrhuje veřejnost a schvaluje zastupitelstvo na podnět rady a kulturní komise,“ připomněl starosta Ivan Adamec.