Ze 672 dílků se nakonec podařilo vytvořit obraz, který zabral plochu více než 370 metrů čtverečních. Tím se podařilo vytvořit rekord, který bude zaznamenán v české Guinnessově knize rekordů.

Drak zase vládne trutnovské radnici. V sobotu večer se vrátil na věž historické budovy na Krakonošově náměstí. Sem dorazil v průvodu, který vyšel z parkoviště u Mobydicku.

Tomu ale předcházel celodenní program, který nabídl nejen na náměstí bohatý program velkým i malým občanům. Na pódiu se střídaly taneční a hudební soubory, které se věnují středověkému umění. Také tržnice připomínala doby dávno minulé a tak si mohli zájemci pochutnat na Staročeském trdle, zelných plackách nebo pečeném mase.

Na pěší zóně se usídlily atrakce pro děti. Pozornost poutal medvědář s medvědem, kolotoč na ruční pohon, turecká střelnice nebo jízda na velbloudech. Děti tu také malovaly trička s drakem, skládaly dračí mozaiku a kreslily obří obraz. Na parkovišti u soudu rozbili svůj tábor rytíři. Předvedli různá dovednostní cvičení a soutěžili o možnost utkat se s drakem. Večer zakončil průvod s loučemi a ohňovou šou skupiny Pa Li Tchi. Kromě toho se podařilo také vytvořit největší puzzle u nás, výkon bude zaznamenán v knize rekordů.