Moderátorka pořadu Jana Bouzková přivítala nejen členy sdružení pomáhajícího rodinám postižených dětí v zapojení do běžného života. Toto předvánoční setkání bylo pojato jako vzpomínání na loňský benefiční koncert Handi(c)kapsa, z jehož výtěžku bylo zakoupeno další vybavení pro potřeby handicapovaných.


Patronem klubu je herec Jan Potměšil, který nejprve na pódiu pozdravil přítomné a přednesl převyprávěný příběh o narození Ježíška. Byl promítnut filmový záznam z loňské benefice v Domě kultury Koruna. Obecenstvo se dočkalo i osobního setkání s hercem, jehož osud je v mnohém podobný postiženým, kteří přijeli také z hořického ústavu sociální péče v doprovodu ředitele Vladimíra Sychry.


Dotazy v diskusi se týkaly nejen Potměšilových pracovních plánů, ale také osobního života. „Můj syn Janíček oslavil 6. prosince první narozeniny. Jsou s ním úžasné zážitky, především radost z jeho prvních krůčků,“ vypráví Jan o své rodině; výborně si rozumí i se sedmiletým Šimonem.

Tradice

Vánoce slaví tradičně v kruhu rodiny, po svátcích všichni odjedou na chalupu do jižních Čech. Během ledna opět nastartuje práce v divadle, nechybělo ani vyprávění o příhodách z jeviště a pozvánka na nové projekty.


„Jste příbuzný s hercem Ladislavem Potměšilem?“ zaznělo také od diskutujících. „Ne. Není to sice časté jméno, tím spíše je překvapivé, že nejsme v příbuzenském vztahu. Samozřejmě se oba známe a dobře spolu vycházíme,“ rád se svěřil Jan ve svém vánočním povídání.


Vyjádřil také přítomné místostarostce Haně Richtermocové poděkování celému vedení města za potřebnou podporu v práci klubu Klokánek, kterému bude rád i nadále patronem.