Celodenní svátek zlatavého moku vyšperkují koncerty Petra Koláře s kapelou nebo jedinečného baviče s banjem Ivana Mládka a jeho Banjo bandu. Návštěvníci, kteří přijdou do 14 hodin, zaplatí vstupné 50 korun, „opozdilci" pak dvojnásobek. Děti mají vstup zdarma.

Pořadatelé vzpomenou i na legendárního indiánského náčelníka Vinnetoua, jehož herecký představitel Pierre Brice se letos odebral do věčných lovišť. „Rádi bychom této filmové postavě, na níž vyrůstaly celé generace dětí, vzdali hold. Pro návštěvníky Krkonošských pivních slavností proto chystáme tematicky zaměřený indiánský rodinný park, indiánskou fotobednu nebo indiánské stany proti dešti," říká hlavní pořadatel akce Petr Ticháček.

Část z výtěžku akce zamíří na provoz školy a školky pro chudé děti na indonéském ostrově Lombok. „Minulý rok jsme se tam byli osobně podívat a doslova jsme si toto magické místo zamilovali. Peníze půjdou konkrétně na nákup učebnic a školních pomůcek. Na slavnostech vyroste stylový stánek lidí, kteří projekt Kintari dlouhodobě podporují – budete si moci koupit vzpomínkový předmět a více děti podpořit," dodává Ticháček.

Na letošním ročníku Krkonošských pivních slavností bude svůj zlatavý mok prezentovat hned čtrnáctka pivovarů. Nebudou chybět tradiční pivní soutěže či atrakce pro děti.

Naopak novinkou se stane Pivní škola Jardy Učíka, který je držitelem titulu Nejlepší český výčepní a vicemistrem světa s titulem Pilsner Urquell Master. Kromě hlavních hvězd se během dne na pódiu vystřídají například kapely Ready Kirken, Tři sestry Banditos nebo Alibi rock. Celodenní program bude uvádět moderátor TV Nova Petr Říbal.

(jš)