VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladí žurnalisté, chopte se klávesnice

Trutnovsko - Soutěž se jmenuje „Mladí žurnalisté“ a je určena redakčním radám školních časopisů po celé České republice.

12.12.2007
SDÍLEJ:

Soutěž školních časopisůFoto: Repro HD

VNOVÉM ŠKOLNÍM ROCE SNOVOU SOUTĚŽÍ

přicházejí členové redakční rady školního časopisu FELIX ze ZŠ Chomutov, Akademika Heyrovského a věří, že se jejich iniciativa a nová soutěž opět setká se zájmem na školách. Projekt se jmenuje „Mladí žurnalisté“ a je určený redakčním radám školních časopisů po celé České republice.

Po úspěšných soutěžích DĚTI DĚTEM, SVĚT ANDERSENOVÝCH POHÁDEK 3 D a letošní tvůrčí soutěži KOUZELNÝ SVĚT LOUTEK jsme pro vás připravili soutěž pro redakce a redaktory školních časopisů.

Pracuje na vaší škole redakce školního časopisu ? Tak právě pro vás je určena naše nová letošní celoroční soutěž. Právě vtéto soutěži můžete představit svoji práci a podělit se o zkušenosti, které stouto prací máte. Současně si prostřednictvím této soutěže můžete se svými kamarády vyměňovat dobré nápady a zkušenosti ztvorby školních časopisů.

Jak bude soutěž náročná ?

Vůbec nebude náročná. Chceme jen od redakcí, aby vsoutěži představili svůj školní časopis, který vzávěru této naší soutěže vystavíme a některé redakce, které navrhne porota, také oceníme. Na závěrečnou výstavu prací redakcí školních časopisů potom pozveme školy zChomutovska, veřejnost a všechny zájemce a velice rádi jim ukážeme, co všechno dovedou děti na základních školách a vodpovídajících ročnících víceletých gymnázií. Kromě několika výtisků vašich školních časopisů bude potřebné do soutěže poslat společnou fotografii redakční rady a soutěž bude také příležitostí pro prezentaci práce některého zredaktorů.

Chystáme se také, že na závěr soutěže, na vernisáž výstavy, pozveme ty redakce, které budou navrženy kocenění a vrámci tohoto setkání uspořádáme další zajímavé doprovodné akce. To však všechno budeme pečlivě připravovat jako závěrečné překvapení. Bude to taková tečka za tímto školním rokem.

O všem, co se bude vnaší nové soutěži dít vás budeme informovat na webových stránkách naší školy, které si můžete proklikávat na adrese

www.12zscv.cz

P R O P O ZI C E

SOUTĚŽE ŠKOLNÍCH ČASOPISŮ

„Mladí žurnalisté“

Jak vznikla myšlenka uspořádat soutěž ?

Soutěž je vlastně projektem žákovského kolektivu – redakční rady školního časopisu FELIX , který kromě své pravidelné činnosti také každoročně vyhlašuje svoji hlavní akci pro probíhající školní rok.

Kdo se může přihlásit:

Soutěž redakčních rad školních časopisů je určena redakčním kolektivům ze základních škol a z odpovídajících ročníků víceletých gymnázií

Kdo soutěží:

Celý kolektiv redakční rady zjedné školy

Co je nutné pro účast vsoutěži udělat:

Předběžně se písemně přihlásit do 15. ledna 2008 elektronicky (adresa níže)

Přihláška do soutěže:

Předběžné přihlášky zasílejte el. poštou pořadatelům – formulář přihlášky je vpříloze propozic – Přihláška je důkazem vašeho zájmu o soutěž.

Neposílejte poštou – šetřete finanční prostředky !

joee@volny.cz Jakmile se přihlásíte, zařadíme vás do naší databáze.

Co je pro soutěž nutné předat:

Zaslat maximálně 6 výtisků svého školního časopisu – mohou to být i výtisky starší – ale max. ze školního roku 2004 – 2005 a potom mladší

Nejlépe je do soutěže poslat jakýsi „průřez“ tvorbou redakce

Soutěžní práce se budou zasílat až vdubnu 2008

Fotografie redakční rady:

Každá soutěžící redakce zašle pořadatelům jednu barevnou fotografii kolektivu redakční rady ve formátu A 4 – na rubu popsanou a nejlépe zalaminovanou (pro závěrečnou výstavu) nebo 24 x 30 cm

Kfotografii je nutné připojit „Slovo o škole“ a „Slovo o redakční radě“ – tištěné i na CD – formát A 4 – Word Arial 14

Žurnalistická práce:

Každá redakce má možnost poslat do soutěže také JEDNU zajímavou redakční práci (individuální) – lze vybrat ztvorby mladých redaktorů stím, že stáří práce by mělo být maximálně ze školního roku 2004 – 2005 a mladší a práce by neměla být dosud nikde vcelostátním tisku publikována (nevadí regionální – místní tisk).

Literární (žurnalistická) práce by neměla mít větší rozsah než 2 strany A 4 ve Wordu Arial 14 – práci zaslat vtištěné podobě i na CD (popsáno)

Tato část soutěže bude hodnocena zvlášť.

Naše nejlepší redakční fotografie:

TOP FOTOGRAFIE REDAKCE

Každá redakce má možnost poslat do soutěže jednu svoji TOP fotografii, pro soutěž vkategorii „Redakční TOP foto“ – Fotografie musí mít rozměr formátu A 4 nebo nejméně 24 x 30 cm. (Může být i větší)

Porota udělí vtéto kategorii také zvláštní ocenění.

Není však povinnost soutěžící redakce tuto část soutěže obesílat, ale je to další možnost, jak zajímavým způsobem svoji redakční práci představit.

REDAKČNÍ TOP FOTOGRAFIEje část dobrovolná !

Termíny soutěže:

Vyhlášení soutěže 15. listopadu 2007

Předběžné přihlášky do 15. ledna 2008 písemně

Soutěžní práce zaslat pořadatelům vobdobí 1.4. – 30.4.2008

Hodnocení soutěže porotou vprůběhu května 2008

Vyhodnocení soutěže a setkání úspěšných autorů počátkem června 2008

Výstava všech školních časopisů, které do soutěže přijdou se potom uskuteční vprůběhu měsíce června 2008 vprostorách naší školy

Individuální práce:

(lze zaslat jen jednu za redakci)

Reportáž

Rozhovor

Esej

Povídka

Označení soutěžních prací:

Soutěžní kolekce školních časopisů (max. 6 výtisků) bude doplněna soutěžním listem (dostanete ho později od pořadatelů)

Individuální soutěžní práce bude označena (soutěžní list obdrží po uzávěrce přihlášek ti, kteří se zapojí do soutěže)

Soutěžní kategorie:

· Kolektivy redakčních rad školních časopisů ZŠ

· Kolektivy redakčních rad odpovídajících ročníků víceletých gymnázií

· Jednotlivci – práce redaktora školního časopisu

· TOP FOTOGRAFIE – nejlepší foto soutěžící redakční rady

Kontakty na vyhlašovatele soutěže:

Josef GRIML – učitel ZŠ a garant soutěže „Mladí žurnalisté“

777107256

joee@volny.cz

Adresa naší školy:

Základní škola

Akademika Heyrovského 4539

430 03 CHOMUTOV

spoznámkou: „Soutěž MLADÍ ŽURNALISTÉ“

Zaslání soutěžních časopisů, prací a fotografií:

Každá redakce (její škola) zasílají materiály poštou na svoje náklady. Doporučujeme dobře zabalit, aby nedošlo kpoškození při přepravě. Individuální soutěžní práce 1 x vtištěné podobě, 1 x na CD + slovo o autorovi soutěžní práce. Slovo o redakci také na CD. To potom pro chystanou výstavu školních časopisů Word Arial 14

Zpráva pořadatele:

Soutěžní práce a školní časopisy pořadatelé nebudou vracet (finančně náročné na poštovné), po skončení výstavy si je na vyzvání mohou zájemci osobně vyzvednout.

Poroty soutěže:

Jednu porotu budou tvořit odborníci – učitelé a přizvaní novináři, druhou porotu dětskou budou tvořit členové redakční rady školního časopisu FELIX – autoři projektu a vyhlašovatelé soutěže.

Oprávnění udělit ceny mají výhradně tyto poroty.

Ceny pro úspěšné tvůrce :

Ve spolupráci se sponzory zajistí ceny pořadatelé.

Vyhodnocení soutěže:

Vyhodnocení se uskuteční na setkání úspěšných tvůrců při vernisáži výstavy „Mladí žurnalisté“ vZŠ Chomutov, Akademika Heyrovského – počátek června 2008

Akce bude celodenním setkáním vChomutově a program zajistí pořadatelé.

Komunikace:

Komunikace spřihlášenými redakcemi bude vedena výhradně přes el. poštu formou „Soutěžních zpravodajů“ přes adresář e mailů. Je proto nutné tento kontakt přesně uvést. Vytvoříme zvláštní databázi.

Webové stránky školy:

Na webových stránkách školy se budou také pravidelně objevovat informace vkapitole SOUTĚŽ – MLADÍ ŽURNALISTÉ na webu www.12zscv.cz

Účast vsoutěži:

Každá přihlášená redakce školního časopisu se soutěže účastní dobrovolně stím, že se chce vrámci této soutěže kontaktovat se žáky, kteří se také zajímají o práci mladých novinářů. Soutěž je nepostupová a končí se závěrem školního roku 2007 - 2008 Účastí vsoutěži všichni potvrzují svůj souhlas stěmito propozicemi.

Bonus nakonec:

Redakce školního časopisu FELIX uvažuje o možnosti ze soutěžních prací připravit putovní výstavu školních časopisů vpřípadě, že se soutěž setká na školách vČR sohlasem a zájmem.

Datum:

Chomutov 15. listopadu 2007

Projednáno:

Propozice projednala a schválila redakční rada školního časopisu FELIX na své schůzce 11. listopadu 2007

Garant soutěže:

Josef Griml - učitel – ZŠ Chomutov, Akademika Heyrovského

Vyjádření ředitele školy:

Ředitel školy Mgr. Miloš ZELENKA souhlasí siniciativou žákovského kolektivu a doporučuje soutěž redakčních rad školních časopisů ve školním roce 2007 – 2008 ve smyslu těchto propozic realizovat.

12.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Ostatní strojírenští technici Technolog pro 25 000 Kč

Ostatní strojírenští technici Technolog pro svařování. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: TECHNOLOG PRO SVAŘOVÁNÍ , Požadujeme praxi min. 3 roky ve strojírenském oboru, ŘP sk. B, PC uživatelsky, schopnost práce v týmu, komunikativnost., Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na závodní stravování, odměny za pracovní a životní jubilea, hrazení školení vč. jazykových kurzů. Pracoviště: Tmw, a.s., Nedbalova, č.p. 573, 544 01 Dvůr Králové nad Labem. Informace: Jan Mirský, +420 602 402 724.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 13 500 Kč

Pomocníci v kuchyni Pomocná síla do kuchyně. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ - požadujeme spolehlivost, svědomitost, chuť do práce., Pracoviště: Dvůr Králové nad Labem nebo Tadeášovy domky, Hajnice 115. Pracoviště: Americanabar dk s.r.o., Vrchlického, č.p. 735, 544 01 Dvůr Králové nad Labem. Informace: Jolana Kolářová, +420 602 405 828.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 17 000 Kč

Ostatní pracovníci v sociálních službách v oblasti pobytové péče Pracovník v sociálních službách. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH, Požadujeme kurz pracovníka v sociálních službách (možno dodělat do 18 měsíců od nástupu do zaměstnání) nebo vzdělání dle vyhlášky č. 505/2006 Sb., Vyžadujeme spolehlivost, pracovitost., Nástup možný ihned. Práce na HPP., Pracovní doba: nepřetržitý provoz., Nabízíme: zaměstnání na dobu neurčitou. Zvýhodněné stravování., Plat: 17.000 Kč - pohyblivá složka až 5.000 Kč + příplatky., Životopisy zasílejte na asistent@seniordumupice.cz, 702 193 606, kontaktní osoba Karolína Hanousková.. Pracoviště: Spolek senior klub mmj -pracoviště, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1132, 542 32 Úpice. Informace: Karolína Hanousková, +420 702 193 606.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 18 000 Kč

Skláři dutého, lisovaného a technického skla SKLÁŘ DUTÉHO SKLA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Práce spočívá v nabírání skloviny a tvarování sklářských výrobků. Nevyučené v oboru zaučíme, možnost ubytování nebo přidělení bytu., , NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK 30.000 Kč, stravenky, lázně, masáže, , kontakt: telefonicky pondělí-pátek od 7.00 do 14.00 hod., e-mailem, , , , kontakt: telefonicky pondělí-pátek od 7.00 do 14.00 hod., e-mailem. Pracoviště: Sklárna a minipivovar novosad a syn harrachov s.r.o. czech republic, 512 46 Harrachov v Krkonoších. Informace: Pelcová, +420 730 518 905.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plavci TJ Loko UP GROUP Trutnov v hlavním městě republiky skončili osmí v hodnocení družstev.

Osmí z 62 oddílů. Trutnováci v Podolí zabodovali

Dopravně bezpečnostní akce Speed marathon v Královéhradeckém kraji.
15

OBRAZEM: Plyn? Jenom zlehka

Těžký život rodin. Každá dvanáctá si nemůže dovolit jíst obden maso

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA, ANKETA/ Třetina českých domácností by nezvládla zaplatit neočekávaný výdaj deset tisíc korun. Nejhůře se životem protloukají samoživitelky a samostatně žijící důchodci. Ve srovnání s ostatními státy Evropy ale chudoba Čechy nedrtí.

Sedmihorské léto nabídne celkem 8 akce, přijede i Hradišťan

Český ráj - Hudební a divadelní Sedmihorské léto, které se každoročně odehrává v centru Českého ráje, zveřejnilo kompletní program.

Raději srazit nevinného než se vzdát a gangsterka v Ústí: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. dubna 2018.

Seveřané uklidí Úpu a slavit budou s regionálními výrobky

Horní Maršov - Podobně jako každý rok před datem Dne Země vydají se opět v sobotu obyvatelé a návštěvníci Horního Maršova slavit do přírody.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT