Všichni netrpělivě čekali na příchod kmotrů. Úderem šestnácté hodiny vstoupil do salónku sám vládce hor. Autoři knihy Milada Rezková a Lukáš Urbánek ho seznámili se svým dílem. Zanedlouho přišla i známá topmodelka. Za asistence fotografů byla nová knížka pokřtěna.

„Doktor Racek na horách navazuje na první díl, kdy doktor Racek, kterého ztvárňuje figurka pořízená na bleším trhu, sedne na motocykl a projíždí Česko. Tentokrát se hlavní hrdina vydává na polární expedici. Děti se v příběhu dozvědí o správné výstroji na hory, potkají se například s tučňákem a sobem nebo se na závěr dozvědí o tom, jak se naučí lyžovat.

Jako bonus je připravena vystřihovánka sněžného skútru. Mé obrázky doplňují vtipné básničky Milady Rezkové. Důkazem je třeba tato: Vlekař Kroupa v práci není, přijela mu teta z Keni. Těžko snáší horské klima, je jí tady děsná zima. A mezitím na vleku drandí tučňák v obleku,“ řekl Lukáš Urbánek. Z komiksové dílny, v kterou se na pár hodin změnil hotelový salónek, si děti odnášely oblíbenou placku se svým obrázkem

Jana Tauchmanová