Možnost vidět několikanásobnou českou slavici si nenechalo ujít několik stovek lidí. Lucie společně s kapelou předvedla pár svých největších hitů, nechyběly písně Most přes minulost, Amor Magor nebo muzikálová skladba Jsi můj pán. Nebylo tedy divu, že si Lucie na konci koncertu užívala „standing ovation“.

Jak vzpomínáte na Pivní slavnosti ve Vrchlabí, kde jste vystupovala před třemi lety?
Lidé byli vnímaví a pozorní a já jsem od začátku až do konce měla mrazení v zádech. (smích) Takový ten pocit, bez kterého by moje poslání nemělo smysl. Takový ten pocit, který se nedá nahrát a který buď je, nebo není. Nyní mi bylo ve Vrchlabí prostě opět dobře. (úsměv)

Jak se vám zpívalo na zimním stadionu, netradičním místě pro koncert?
U vás jsem si připomněla vlastenectví. Nejdříve v šatně mezi plakáty vašich (vrchlabských) hráčů a pak na ploše. Ne že bych si připadala jako mistr, ale trochu toho sebevědomí našich úžasných hokejistů a lásky k Jaromíru Jágrovi jsem samozřejmě cítila.

Blíží se léto. Na kterých festivalech se letos objevíte?
S kapelou budeme hrát na několika místech, ale pro mě zásadní bude Malá skála v Českém ráji. Zásadní proto, že to místo už léta miluju a mám tam i spousty přátel. A vlastně se tam i těším proto, že ten den zazpívám a na měsíc zavřu pusu a budu zpívat jen u vaření.

Když jsme u festivalů, jak je vnímáte?
Festivaly mají své kouzlo, a to nejen atmosférou, ale i díky létu, sluníčku, volnu bez školy a práce. Trochu mi to připomíná „melouny“, ty byly taky kdysi jen v této době. Já jsem romantik, a tak si umím užít tenhle čas s melounem v ruce jako každé dítě a to tak, že pořádně. (smích)

Jak ráda relaxujete? Existuje místo, kam byste se jednou chtěla podívat?
Jedna z nej vět, kterou ráda maluje ve svých kresbách a obrazech Iva Hütnerová, říká: „Nehledej štěstí v cizině, štěstí najdeš v rodině“. A tak jsem na tom i já. Česko a Slovensko je pro mě tak málo probádaná „rodina“, že nemám potřebu ve svém volnu trajdat někde po světě. Je mi tu dobře, a když volno, tak Šumava, Vysočina, Český ráj… Může mi někdo říct, že je někde líp?

Raina Jarošová