Po odchodu Benátské noci z Malé Skály do libereckého Vesce obec ztichla. Nyní se ale na místo festival vrací. V jiném termínu, menší, přesto velký. Už jen program je docela impozantní. Vždyť kdo z českých a slovenských interpretů dosahuje třpytu hvězdy Richarda Müllera? Nebo: která kapela je zábavnější než Mig 21 nebo Walda Gang?

„Po loňském přestěhování známého festivalu Benátská noc z Malé Skály do Vesce u Liberce nám přišlo trochu škoda úplně skončit s tradicí pořádání hudebních festivalů zde na Malé Skále," přiznal Pavel Mikez, organizátor obou festivalů. „Bylo mi líto, že už zde nic nebude."

V myšlenkám se vrátil k prvním ročníkům Benátské noci. Ty bývaly jednodenní a plné zábavy nejen hudební. „A to už jsme zase zpět u začátku vzniku prvního ročníku Maloskalské noci. Jsem přesvědčen, že to nebude ročník poslední a na všechny se moc těšíme," doplnil Mikez.

Na festival se již těší i samotní interpreti. „Oblast Malé Skály je doslova stvořena pro podobné akce," myslí si třeba David Šmídt z nadějné kapely Eddie Stoilow, která jistě osloví mladší publikum. „Maloskalská noc je festival na tradičním místě. Přejeme festivalu, aby se chytil a našel své posluchače," doplnil Ondřej Štorek z pop punkové kapely Rybičky 48.

Festival startuje v sobotu 22. června ve 14 hodin odpoledne a kromě hudebních vystoupení nabízí řadu doprovodných akcí. Velký prostor dostanou nejmenší návštěvníci. Festival je totiž koncipován jako rodinný.

Tomu je přizpůsobena dramaturgie. „Hlavně pro děti tu bude celá řada aktivit: dětská herní zóna, malování na obličej, skákací hrad, rychlostní modely autíček, pro celé rodiny od dopoledních hodin neckyáda na Jizeře, čtyřkolky či lukostřelba. Samozřejmostí bude kvalitní občerstvení, stálá služba a kojící koutek," vypočítala za organizátory Johana Turnerová.

I na děti čeká hudební vystoupení. Jaroslav Uhlíř zcela jistě přednese notoricky známé písně jako Není nutno či Holky z Polabí.

Další show jim připraví kapela Pískomil se vrací. Na Maloskalské noci se mohou malí i velcí diváci těšit na hodinovou show plnou veselých písniček a barevných kostýmů.

„Líbí se nám akce, které jsou zaměřené na společné zážitky rodičů a dětí, což nový festival Maloskalská noc splňuje dokonale. Děti si tam naživo poslechnou oblíbené kapely rodičů a rodiče naopak mohou s dětmi zařádit třeba zrovna na našem koncertu," přiblížila za kapelu Karolína Dytrtová.