Před pátou hodinou odpolední se parkoviště před zimákem začalo plnit dětmi a jejich rodiči, kteří se s místními hokejisty již počtvrté vydali přivolat sv. Martina. Dlouhý had světýlek se pak vinul přes celý park a děti natěšeně vyhlížely, kdy a odkud že to ten Martin přijede.

Volaly, volaly a pak už se ozval dusot podkov a Martin přivedl svého bělouše na travnaté prostranství před vrchlabský zámek. Pozdravil se s dětmi a při odjezdu, aby nezůstal dlužen nic své pověsti, nechal na trávě svůj plášť. Pak už se mezi děti vmísili vrchlabští hokejisté, kteří měli plné ruce práce s rozdáváním drobných dárků, které Martin dětem přivezl.

Svatý Martin v Trutnově bavil veřejnost i bez sněhu. Netradiční teplé počasí napravily svou režií postavičky Sněhulky, které se ve středu v podvečer vydaly průvodem stovek lidí od Uffa na Krakonošovo náměstí. Tam celou oslavu za velké účasti trutnovské veřejnosti zakončila zábavná diskotéka.

O sváteční atmosféru se postaral Vláďa Paulů, který si společně s pěveckým sborem ze ZŠ Liščí kopec, připravil pro účastníky hudební vystoupení. Musíme prozradit, že dětské hlásky vylákaly z pracovny i pana starostu, který se na děti přišel jen tak trochu juknout. O krásnou tečku na závěr se postarala Simona Tryznová, která stylově zazpívala Halleluja a pak se ještě nechala přemluvit k úplně poslední písničce večera s názvem Cesta, kde jí v refrénu s chutí podpořili všichni účastnici průvodu.

Jana Poskerová, HC Stadion Vrchlabí