Po vystoupení se světová celebrita svěřila pořadatelům, že vůbec nečekala takové krásné prostředí, do kterého její hudba krásně zapadala. Příjemně byla překvapena i z početného publika, které vstřícně reagovalo na její průvodní slovo v angličtině a některé písně si dokonce zpívalo společně s ní.

Dlouho očekávaný koncert na Sychrově se ve středu opravdu vydařil. „Určitě ho zařazujeme mezi ty nejlepší, které jsme zde uspořádali, už nyní začínáme domlouvat, co zde pro návštěvníky připravíme v příštím roce, nějaká předběžná dohoda již je, lidé se budou mít na co těšit," shrnuje za pořadatele ojedinělého koncertu Pavel Mikez.

Suzanne Vega je americká písničkářka, producentka, kytaristka a zpěvačka. Patří k nejvýraznějším postavám neo-folkového hnutí z druhé poloviny 80. let. Je světovou hudební celebritou.

Jejím největším hitem je pravděpodobně Tom´s Diner z počátku 80. let. Z roku 1987 je její další světový hit Luka, který byl nominován na Grammy a získal cenu MTV za nejlepší video ženské interpretky.   (char, jm)