Koná se ve společenském domě Jilm. Divákům a posluchačům přináší deset zajímavých počinů, a to nejen z divadelní, ale také z hudební scény. Během uplynulých dnů se na jilemnických prknech představily již tři divadelní soubory. Herci z Horních Počernic přijeli s lehce hororovým příběhem Hrdina západu, soubor z Bozkova se představil komedií Dámský krejčí a divadlo SemTamFór Slavičín si pro přehlídku vybralo hru Jiřího Suchého a Ferdinanda Havlíka Elektrická pumpa.

Mezi odehranými představeními stojí též za zmínku groteskní komedie Pudl a Magnólie, v níž excelovali manželé Iva Janžurová a Stanislav Remunda s dcerou Theodorou. Ve sloupové místnosti bývalého pivovaru vystoupil kytarista Filip Moravec. O víkendu přehlídka pokračuje dalšími akcemi. Dnes od 19.30 hodin představí Intimní divadlo Dáši Bláhové hru Mrchy aneb řekni mi pravdu o své lásce.

Zítra rovněž od 19.30 hodin začíná Jilmu Sborovna v podání souboru z Neratovic. Pořadatelé mysleli při výběru programu také na děti. Na neděli od 14.30 hodin pro ně přichystali pohádku Není drak jako drak, kterou zahraje Divadýlko Kuba. Posledním divadelním představením se stane poetická hra Hotel mezi dvěma světy z pera dramatika Erika Emmanuela Shmitta, kterou nastudovalo Divadlo Jilemnice. Diváci ji uvidí ve čtvrtek 24. března od 19.30 hodin.

Přehlídku uzavře koncert českého zpěváka a textaře Tomáš Kluse v sobotu 26. března od 19.30 hodin.