Pípy zde pro milovníky pěnivého moku roztočí celkem jedenáct pivovarů. Vedle proslulých značek jako je Pilsner Urquell, Gambrinus, Bernard, náchodský Primátor či domácí Krakonoš, se po loňském Tamboru, který na Pivofest míří i letos, nově představí pivovary Černá Hora a Samson. Nebudou chybět Svijany a Rohozec.

„Každoročně se trutnovského Pivofestu účastní kolem čtyř tisíc lidí. Věřím, že i letošní ročník bude stejně vydařený. Máme přichystanou tombolu, ve které je například zapůjčení auta s plnou nádrží na víkend, víkendový pobyt v zámeckém apartmá v Novém Městě nad Metují a další překvapení. Dopoledne se před obchodním domem Máj uskuteční i přehlídka automobilových veteránů," konstatoval za pořadatele Daniel Šafr.

Dodal, že z hlediska zajištění programu se dramaturgie zaměřila na širší věkový záběr posluchačů.

„Pivofest je pro všechny a naším cílem je, aby si každý návštěvník našel svou hvězdu," dodal Daniel Šafr. Jedenáct bronzových, sedm stříbrných a tři zlatí čeští slavíci. Taková je celková bilance hlavních hudebních hvězd, které tuto sobotu na pódiu Krakonošova náměstí vystoupí. Zpěváci Václav Neckář, Dalibor Janda a Tomáš Klus jsou hvězdnou společností pro věkově rozdílné publikum.

Devátý Pivofest hostům zpestří čeští slavíci

Vždy dvacet let odděluje nositele slavíků, kteří zazpívají letos na Pivofestu. Václav Neckář získal první ocenění už v roce 1965 a umísťoval se na stříbrných nebo bronzových pozicích s několika přestávkami až do roku 1980 (celkem 4 stříbrné a 10 bronzových slavíků). Dalibor Janda začal bodovat o dvacet let později a prvního slavíka získal v roce 1985. S jednou přestávkou byl „miláčkem publika" až do roku 1991 (má celkem 3 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzového slavíka). O dalších dvacet let později, v roce 2011 zabodoval Tomáš Klus, který získal stříbrného slavíka loni. V sobotním programu si veřejnost užije i další, vesměs regionální hudební kapely. Nacopak Band z Náchoda, Test z Vrchlabí, Whatrock z Jaroměře, Lucky Losers z Vrchlabí, Cool a Juicy z Náchodska a Nightwish revival (Wishmasters). Vstupenky jsou v předprodeji za 140 a na místě za 150 korun.

Program

12.OO Nacopak Band
13.30 Test
15.00 Whatrock
16.30 Lucky Losers
18.00 Dalibor Janda
19.00 Cool & Juicy
20.30 Václav Neckář
22.00 Tomáš Klus
23.00 Nightwish revival