Železniční společnost Tanvald vypraví na tyto akce tři páry zvláštních vlaků vedených historickými vozidly. Na nádražích v Kořenově a v Harrachově bude zajištěna návazná doprava do míst slavností. Na nádraží v Kořenově bude také připraven hravý program Správy Krkonošského národního parku pro děti. Zájemci se mohou svézt na ruční drezíně i navštívit Muzeum ozubnicové dráhy.

Sedmý ročník Anenské sklářské slavnosti připravují v sobotu na Jizerce. Program, který začíná v deset hodin příjezdem zakladatele tamní sklárny F. A. Riedla a požehnáním, bude obdobný jako v minulých letech. „Pracujeme se stálými partnery – řemeslníky a umělci. Snažíme se, aby vzhledem k tradici bylo stále značné zastoupení sklářských řemesel,“ uvedl na pozvánce Ondej Duda. Stejně jako loni svoje stanoviště budou na Anenské slavnosti mít i astronomové. Doufají, že na rozdíl od minulých několika ročníků bude možno pozorovat slunce. Na účastníky slavností čekají ukázky sklářských a ostatních tradičních řemesel a prodej výrobků, vystoupení folklórního souboru Šafrán, Koncert Jablonecké píšťalky, Loutková divadla se zpěvy pro děti.

Z polského Orle přijede výprava historických kol. Přichystány jsou soutěže taneční, dřevorubecké a lyžařská štafeta. Dojde také na rýžování drahých kamenů, odlévání pytláckých kulí, pozorování slunce hvězdářskými dalekohledy. Po celý den jsou možné prohlídky Muzea Jizerských hor a odpoledne bude zájemcům k dispozici film z regionu pod názvem „Mír jejich duši. Na trase Kořenov (nádraží) – Horní Polubný (kostel) – Jizerka a zpět je zajištěna od 9 do 18 hodin kyvadlová doprava.