TRUTNOVSKO

PÁTEK 31. ŘÍJNA
Večer temných trutnovských duchů. Akce, věnovaná hlavně dětem.
Kde: Uffo Trutnov
Kdy: start od 17.30 do 19 hodin

SOBOTA 1. LISTOPADU
Hudební festival – Dušičkový festival. V programu se představí řada skvělých hudebníků a zpěváků a jedna z nejvýraznějších postav české folkové scény Pavel Žalman Lohonka & spol.
Kde: Orlovna Rtyně v Podkrkonoší
Kdy: od 17 hodin

Mandrage. Skupina Mandrage navazuje na úspěšné jarní Siluety Tour a přidává koncerty v dalších městech. Hostem bude slovenská kapela The Paranoid, která představí nové album Sedem.
Kde: Uffo Trutnov
Kdy: od 20.30 hodin

ÚTERÝ 4. LISTOPADU
Koncert – Společná věc. Tomáš Pfeiffer rozezní starodávný nástroj – Vodnářský zvon. Dle jeho dávných tvůrců zní zvukem vesmíru, který vstupuje do každé buňky těla posluchače.
Kde: Divadlo A. Jiráska Úpice
Kdy: od 18.30 hodin

ČTVRTEK 6. LISTOPADU
Přednáška: Jak mít paměť jako slon.
Přednáší lektorka Růžena Buchtová.
Kde: Čítárna městské knihovny v Hostinném
Kdy: od 16 hodin

Koncert – David Dorážka. Vynikající český kytarista, držitel americké Wayne Shorter a Jimi Hendrix Award, zahájí se svým triem letošní Jazzový listopad.
Kde: KD Střelnice Vrchlabí
Kdy: od 19.30 hodin

NEDĚLE 9. LISTOPADU
Dětské představení – Pohádka o mašinkách. Divadlo Tramtarie, Olomouc, uvádí veselé vyprávění o mašinkách malých i velkých, nezbedných i statečných, hodných i tak trochu nafoukaných.
Kde: KD Střelnice Vrchlabí
Kdy: od 15.30 hodin

PONDĚLÍ 10. LISTOPADU
Cestopisný pořad – Ekvádor a Galapágy. Alena a Jiří Márovi vám přiblíží podivuhodná tajemství rovníku a dozvíte se, jak chutná morče. Zjistíte, jak nebezpečný je život v amazonské džungli, kde navštívili pralesní indiány.
Kde: kino Vesmír Trutnov
Kdy: od 19 hodin

ÚTERÝ 11. LISTOPADU
Akce pro děti – Martin a sněhoví smíškové. Tradiční akce s příjezdem Martina na bílém koni, lampionovým průvodem a krátkým programem.
Kde: Krakonošovo nám. Trutnov
Kdy: od 17 hodin

ČTVRTEK 13. LISTOPADU
Divadelní představení – Můj romantický příběh. Singles groteska mladého skotského dramatika D. C. Jacksona nabízí zábavný a přesto nekompromisní pohled na hledání toho pravého partnera dnešními třicátníky.
Kde: Uffo Trutnov
Kdy: od 19 hodin

Koncert – The SPRING DUO. Slávka Vernerová – klavír a Petr Verner – housle, viola. V recitálu lze vyslechnout kompozice jak pro housle a klavír, tak pro violu a klavír a v neposlední řadě pro klavír sólový.
Kde: Špýchar, Dvůr Králové n/L.
Kdy: od 19 hodin

PÁTEK 14. LISTOPADU
Galavečer thajského boxu & MMA – Highlanders Night 3. Zápasy MUAY-THA a zápasy MMA. Po zápasech jste zvání na After Party s DJ Lucky Boy.
Kde: Uffo Trutnov
Kdy: od 19 hodin

SOBOTA 15. LISTOPADU
Blue Romantic Cimbal. Roman Veverka zpívá nad cimbálem balady a hity světových interpretů (Pink Floyd, U2, Eltona Johna, Stinga, Beatles, Coldplay a mnoha dalších).
Kde: Country saloon Dvůr Králové n.L.
Kdy: od 20 hodin

ÚTERÝ 18. LISTOPADU
Cestopisná přednáška – Velký okruh Jižní Amerikou. Exotikou dálných krajů vás provede Iva Faltová.
Kde: Městské muzeum Hostinné
Kdy: od 18 hodin

SEMILSKO

ČTVRTEK 6. LISTOPADU
Divadelní představení – Božský řízek. A že nevíte, kdo jsou vylehávačky a proč je řízek božský? Autorský ženský divadelní soubor Nakafráno z Turnova vám to ve své komedii vysvětlí.
Kde: Městské divadlo Turnov
Kdy: od 19.30 hodin

PÁTEK 7. LISTOPADU
Vladimír Mišík a kapela ETC. Koncert.
Kde: KD Jablonec nad Jizerou
Kdy: od 19 hodin

Traditional Jazz Studio. Vystoupení Smetáčkovců ve složení Miroslav Chrobár (bicí), Ondřej Černil (kontrabas), Antonín Bílý (klavír), Jaroslav Zelený (trombón), František Tomšíček (trubka, křídlovka), Petr Karen (tenor saxofon), Pavel Smetáček (umělecký vedoucí, klarinet). Traditional Jazz Studio je jedním z nejrespektovanějších souborů jazzu u nás. Sehrálo zásadní roli při formování českého jazzu a v zahraničí patří k historicky neznámějším formacím z Česka. Spolupracovalo se špičkovými osobnostmi jazzového světa, jako Benny Waters, Tony Scott či Beryl Bryden.
Kde: KD Střelnice
Kdy: od 20 hodin

SOBOTA 8.LISTOPADU
Koncert – Country večer. Hlavním hostem večera je kapela Rusty Strings, která se věnuje tradiční americké muzice zvané bluegrass. Dále vystoupí skupina Cepáci, Hobrbule a velkým překvapením večera bude zcela nová hudební formace Střípky z Benešova u Semil.
Kde: restaurace KC Golf Semily
Kdy: od 19 hodin