TRUTNOVSKO

SOBOTA 6. PROSINCE
Divadelní představení – Malované na skle. Námětem je jánošíkovská legenda – příběh o zbojníkovi, který bohatým bral a chudým dával. Od světové premiéry ve Varšavě již uplynulo více jak čtyřicet let, hra je přesto repertoárovým hitem na mnoha zahraničních scénách.
Kde: KD Střelnice Vrchlabí
Kdy: od 19 hodin

Mikulášská besídka a rozsvěcení vánočního stromu. Dobroty z prasátka, živá hudba Magnum band, besídka s Jardou Čápem a koledy s ohňostrojem u vánočního stromu. To vše čeká návštěvníky během sobotního odpoledne.
Kde: Rudník
Kdy: od 14 hodin

ÚTERÝ 9. PROSINCE
Galerie Uffo se promění v bojiště. Profesor Vladimír Kokolia, mezinárodně respektovaný malíř, grafik i textař, a studenti ateliéru grafiky pražské AVU proměnili Galerii UFFO v bojiště. Umělci však měli místo zbraní v rukou štětce a krev nahradila barva. Na výstavě Bitva vystaví třicetimetrový obraz, který vznikal přímo v galerii Uffo. Tvůrci od 3. prosince malovali na plátno výjevy z bitvy.
Kde: Galerie Uffo
Kdy: od 18 hodin

STŘEDA 10. PROSINCE
Česko zpívá koledy s Deníkem.
Kde: Před Uffem Trutnov, Zoo Dvůr Králové, Kolonáda Janské Lázně
Kdy: od 18 hodin

PÁTEK 12. PROSINCE
Adventní koncert v divadle. Hrají žáci a pedagogové ZUŠ A. M. Buton.
Kde: Divadlo A. Jiráska Úpice
Kdy: od 18 hodin

Královédvorské Vánoce 2014. Vánoční trhy s doprovodným programem. Pohádkový kabaret pro děti divadla Andromeda Praha, dětský folklorní soubor Červánek Hradec Králové, X –TET – vokální skupina z Jindřichova Hradce, dětské sbory Carpe Diem a Musica Perlegni.
Kde: Hankův dům a náměstí Václava Hanky, Dvůr Králové n/L.
Kdy: od 10 hodin

NEDĚLE 14. PROSINCE
Dětské představení – Vánoce s Kulišákem. Malá pohádka pro malé diváky. Herci i diváci na jevišti, tak, jak jste to již několikrát zažili. Hříčka vznikla volně na motivy pohádky bratří Grimmů O ptáčkovi, klobáse a myšce.
Kde: KD Střelnice Vrchlabí
Kdy: od 15.30 hodin

PONDĚLÍ 15. PROSINCE
Divadelní představení – Eva tropí hlouposti. Komedii podle románu Fan Vavřincové napsali Pavel Šimák a Petr Vydra. Divadlo Na Fidlovačce chce touto inscenací připomenout zakladatelku žánru crazy komedie.
Kde: Uffo Trutnov
Kdy: od 19 hodin

ÚTERÝ 16. LISTOPADU
Divadelní představení – Želary. Adaptace nejvyhledávanějšího bestselleru posledních let. Válečné roky převrátily život nejednoho člověka. Eliška, lékařka z brněnské nemocnice, se ocitá v nebezpečí života, stejně jako všichni odbojáři po atentátu na Heydricha.
Kde: Uffo Trutnov
Kdy: od 19 hodin

ČTVRTEK 18. PROSINCE
Představení – Miluji tě, ale… Hudební revue, které dali autoři nový rozměr a zvou na rozpustilou hudební jízdu čarovnou paletou moderních vztahů.
Kde: Hankův dům, Dvůr Králové n/L.
Kdy: od 19 hodin

SOBOTA 20. PROSINCE
Postřižinský Country Express. Poslední sobotu před vánočními svátky přijede do Country saloonu Postřižinský Country Express. Toto volné hudební sdružení středočeských muzikantů, hrající pohodovou country muziku k nám jezdí už několik let.
Kde: Country saloon Dvůr Králové n.L.
Kdy: od 20 hodin

Václav Tyrner: Nedokončená aneb Setkání nad posledními vzkazy
a poselstvím chystané přednášky. Ku příležitosti nedožitých čtyřiadevadesátin Václava Tyrnera jeho myšlenky uspořádal Jaroslav Dvorský.
Kde: obřadní síň Malé Svatoňovice
Kdy: od 18 hodin

SEMILSKO

PONDĚLÍ 8. PROSINCE
Divadelní představení – Hej mistře! Tradiční inscenace. Téma narození Ježíška a téma velkého přátelství a odvahy zaručuje poutavou a imaginaci rozvíjející podívanou.
Kde: SD Jilm Jilemnice
Kdy: od 19.30 hodin

Cestopisná přednáška – Grónsko a Špicberky aneb dvě sezóny v Arktidě. Poutavé povídání s promítáním známého cestovatele Jirky Lehejčka.
Kde: Městské kino Lomnice n/Pop.
Kdy: od 17 hodin

ČTVRTEK 11. PROSINCE
Vánoční posezení s důchodci. Přijďte posedět s přáteli, ochutnat cukroví a poslechnout si příjemnou hudbu, která v předvánočním čase připraví takřka sváteční atmosféru
Kde: SD Jilm Jilemnice
Kdy: od 14 hodin

SOBOTA 13. PROSINCE
Vánoční jarmark s ohňostrojem. Celodenní program. V průběhu jilemnických jarmarků můžete ochutnat místní speciality jako jsou oblíbené sejkory.
Kde: Jilemnice
Kdy: od 17 hodin

Dětské představení – Jak šli zajíci do Betléma. Komediální hříčka v podání Hany Eisenbergerové o narození Ježíška. Vánoční příběh zažijí dva zajíci Ušák a Lojza.
Kde: KC Golf Semily
Kdy: od 15 hodin

Libštátský jarmark. Ochutnávky krkonošských specialit, tradiční stánky s různým vánočním sortimentem a nabídka vánočních stromků ze širokého výběru přímo od pěstitele.
Kde: dvůr u Janatů
Kdy: od 10 hodin

NEDĚLE 14. PROSINCE
Koncert – Tichá noc s Gentlemen Singers. Vánoční program vokálního souboru Gentlemen Singers, sestavený z českých barokních a světových vánočních koled, doplněný skladbami Claudia Monteverdiho, Arvo Pärta, Henryka Góreckeho a dalších skladatelů.
Kde: KC Golf Semily
Kdy: od 19 hodin