Do Jizerských hor na natáčení dílu Dámská jízda televizního seriálu Vyprávěj dorazila se svými kolegyněmi hlavní hrdinka retro seriálu pětadvacetiletá Slovenka Andrea Kerestešová.

Jak prozradil produkční, bylo by pro televizní štáb náročné vycestovat na natáčení scén ze Slovenska do Tater, proto zvolil variantu Horního Polubného. Vy pocházíte ze Slovenska, máte srovnání obou lokalit?
Ztotožňují se tak, že je tu vzduch, stromy a pole, a to je asi tak všechno. Snažím se to ale spravit tak, aby to divák nepostřehl. Česká a slovenská krajina si je podobná stejně tak jako lidé. Velký rozdíl to nebude.

V seriálu Vyprávěj máte hlavní roli Evy Dvořákové. Jak se ztotožňujete s touto postavou?
Já už jsem si vlastně zvykla, protože já s tou Evou už žiji rok a půl, a když s někým jste již takovou dobu a vyvíjíte se s ní, tak já už mám takový pocit, že ani nerozlišuji, kdo je Eva a kdo je Andrea. Dohromady jsme se sžily. Někdy jako Eva dělám věci tak, jak by udělala Andrea a zase naopak, někdy se mi stane, že v reálném životě přemýšlím, jak by reagovala Eva.

Dá se říci, že jste si tedy podobné?
Určitě ano, kdybych měla jmenovat všechny vlastnosti, tak by to bylo na dlouho, ale máme společný příběh. Přijely jsme ze Slovenska a hledaly jsme si nové přátele, Eva se také ocitla v jiné společnosti, to máme stejné s tím rozdílem, tedy, že já nemám ještě rodinu.

Nyní tedy žijete v Čechách, a jak se vám zde žije?
Ano, jsem v Praze a jsem spokojená. Vždycky jsem si přála být samostatná. Nejsem závislá ani na rodině ani na partnerovi. Na Slovensko se ale vracím, vždy, když mám více volna nebo jsou svátky.

Jak vycházíte se svými seriálovými kolegy?
Skvěle, jsme jedna taková velká rodina, a to neříkám žádnou frázi. Máme se rádi a dokonce jsme se na sebe všichni těšili, protože jsme si chyběli.

Máte nějaké hrozné nebo naopak pěkné zážitky z natáčení?
Těch je spousta. Úplně hrozný si nevybavím, snažíme se spíš brát všechno s humorem. Zrovna dnes při natáčení v Horním Polubném jsme zapadli s autem, a to byl takový hrozný pocit, protože nevíte, jestli se zabijete nebo ne. Nejvíc mně bylo líto té malinké holčičky, která s námi musela sedět v tom zapadlém autě, jestli z toho nebude mít trauma na celý život. Jinak na natáčení je spousta zajímavých situací.

Mluvíte plynule česky, měla jste s ní zpočátku nějaké problémy?

Chodila jsem na hodiny češtiny k paní profesorce Hezounové. Ze začátku to byla docela dřina. Vždycky, když jedu na Slovensko, vracím se do Prahy raději o pár dní dříve, abych si před natáčením zase zvykla na češtinu.

Když opustíme účinkování v seriálu Vyprávěj, mohou vás diváci spatřit v nějakém jiném pořadu, filmu či divadle?
V divadle určitě ne, na to si ještě netroufám. Tím, jak nejsem vystudovaná herečka, tak herectví se stále učím. Protože bych nerada něco pokazila, tak si dávám malinko odstup a nyní připravuji nové projekty.