Mažoretky Nemesis Trutnov při Základní škole V Domcích mají doma šest cenných kovů.

Přivezly je z republikového finále, které se konalo v Hradci Králové. Nyní Trutnovačky míří na záříjové mistrovství světa, které se chystá v chorvatské Poreči.

„Formace seniorek obhájila v kategorii pom-pom klasik loňský titul mistryň České republiky a v této disciplíně tak zůstává opět nepřekonaná," připomněla trenérka Jana Šichová. Upozornila, že děvčata ve velké konkurenci ještě vybojovala bronz v kategorii baton klasik, ve které soutěžila teprve prvním rokem. V obou kategoriích si tak seniorky zasloužily postup na mistrovství světa a potvrdily, že patří mezi republikovou elitu v klasiku (asociace MAC).

Tím však úspěchy mažoretek pod vedením Jany Šichové nekončí. Formace kadetek obsadila ve stejných kategoriích, tedy pom-pom klasik a baton klasik, titul druhých vicemistryň a o co nejlepší umístění budou bojovat i v Poreči.

Děvčatům z Nemesis se vedlo i v sólových disciplínách. „V kategorii baton děti obsadila Terezka Hospodková druhé místo a v kategorii 2 baton, tedy práci se dvěma hůlkami současně, se Kateřina Jaklová rovněž umístila jako druhá. I tyto první vicemistryně budou reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa," popsala Jana Šichová.