Právě tam totiž odstartoval Semilský Paroháč 2016, jde již o 18. ročník oblíbené přehlídky.

„Celý program přehlídky návštěvníky přesvědčí o tom, že ze Semil vzešlo hodně šikovných mladých herců, protože mezi vystupujícími jich bude spousta," pozval Lubomír Bartoš, ředitel Kulturního centra Golf Semily.

Kromě Michaely Hradecké, známé divadelní herečky vystupuje třeba v pražském divadle ABC se představí i další profesionální umělkyně Nikola Bartošová a Kateřina Šírková. „Nesmíme zapomenout ani na amatérské herce, kde zastoupení bude mít místní divadelní spolek Podio, který si ke spolupráci přizval jilemnický sbor Octopus s Dášou Ouhrabkovou," přiblížil Lubomír Bartoš.

Vystoupí ale i Iva Chaloupková, Veronika Langerová a Blanka Drbohlavová s železnobrodskými Hamlety a Eliška Kahudová v improshow Bizoni.

„Určitě stojí za zmínku i mladí smyčcoví muzikanti pod vedením Mirky Jeřábkové," doplnil ředitel KC Golf Bartoš.

Už čtvrteční představení patřilo mezi špičky. Diváci mohli vidět všestranně oceňovanou a scénicky náročnou inscenaci Divadla Drak Poslední trik Georgese Méliése. Divadelně-filmová groteska je zavedla do lákavého prostředí kouzelníků, triků a magie a poodhalí životní příběh a dílo průkopníka kinematografie George Méliése.

Dnes by si diváci neměli nechat ujít mezinárodními úspěchy ověnčený projekt z produkce Spitfire Company Antiwords.

Inscenace je ovlivněna dílem Václava Havla, především jeho hrou Audience a zpracováním v režii Jiřího Menzela.

(js)