Tehdy libňatovští ochotníci uvedli adaptaci Čapkovy Pošťácké pohádky, jejíž finále se právě v obci na Úpicku odehrává. Od té doby se soubor výrazně rozrostl, získal řadu zkušeností především díky vystoupením v okolních divadlech a kulturních domech. A v sobotu na domácím jevišti se představí už se čtvrtým kusem.

Přes již zmíněného Čapka, dále Gogola a Moliéra tentokrát režisérka Iva Pichová zvolila hru Carla Goldoniho. Italský dramatik, který je na českých jevištích známý především díky výkonu Miroslava Donutila ve hře Sluha dvou pánů, se v Podkrkonoší prostřednictvím souboru představí hrou Komedie o vějíři. Nastudování trvalo Libňatovákům takřka celý rok. Tradiční jarní termín totiž museli oželet kvůli školním povinnostem mladších členů spolku, premiéra se tak odehraje v až předadventní atmosféře.

Zdejší ochotníci se hrdě hlásí ke svým předchůdcům. Divadlo má totiž v obci se čtyřmi sty obyvatel hluboké kořeny. Hrálo se tu až do osmdesátých let a současníci mohou využívat celé řady kulis a rekvizit, které byly s podporou obecního úřadu pořízeny. Ten místní ochotníky podporuje i v současné době.

Je pak už jen symbolické, že se do souboru část z pamětníků také vrátila.

Letošní hra ale znamená, především pro účinkující, další premiéry. Kompletní scéna je totiž ryze autorská. Nejenže si divadelníci vyráběli a malovali kulisy, za pomoci dobrovolníků z řad spoluobčanů si ušili také vlastní kostýmy a získali nezbytné rekvizity. Nadšence jistě neméně zaujme také živý hudební doprovod v podání patnáctileté Andrey Teichmanové . Ta na klavír doprovodí pěvecká intermezza.

Premiérově Libňatovští ochotníci hru představí v sobotu od 19 hodin v místním Kulturním domě. V předpremiéře hra ale proběhne stejný den už od 14.30 hodin. Na scéně se představí čtrnáct herců, dalších pět ochotníků bude působit v zákulisí.