Výstavní prostory zaplnily různé druhy jablek, hrušek a dalšího ovoce, místo se našlo i pro expozici zeleniny, květin a dalších produktů.

„I když letos úroda jablek nebyla úplně nejbohatší, sešlo se nám jich tady od pěstitelů docela hodně. Navíc jsou krásně vyzrálé, protože bylo v létě dostatek dost slunce, ” podotkla k expozici členka výboru místních zahrádkářů Jarmila Pičmanová. Zajímavostí je tady už historicky známá od dob první republiky, jablečná Podzvičinská odrůda.

Většinu návštěvníků, kterých se tu vystřídalo kolem tisícovky, pak překvapily i pozornosti, které mohli vyhrát v tombole. Dárečky pocházejí od samotných pěstitelů a výrobců. Před výstavou se v mnoha domácnostech pečou například perníčky, nebo šijí patchworkové polštáře. „S květinovou expozicí jsme letos měli trochu potíže, protože jiřiny nám před výstavou už přešly mrazem. Ale zase se nám sešlo dost květinových dekorací. To všechno dělají naše členky,” poznamenala Jarmila Pičmanová.

Zahrádkáři pořádání výstav berou jakou součást společenského života v obci. Ta se dělí na několik částí a na činnosti se podílí zhruba třetina místních obyvatel. Do zahrádkářské expozice přispívá řada pěstitelů i z širokého okolí. Ten, kdo zdejší tradici nezná, byl možná koncem října překvapen ozdobeným vánočním stromkem a vystaveným betlémem.

„Láďa Voňka je známý betlémy široko daleko, takže jsou vždy součástí již naší podzimní výstavy. Lidé se už nyní připravují na advent, i když jsme se ještě před pár týdny koupali v bazénu,” vysvětlila zahrádkářka. Produkty z expozice nepřijdou nazmar. Dostane je zdejší mateřská škola.