„Je neuvěřitelné, že již 46 let se drží na světové úrovni a dokonce ve stejném složení," říká pořadatel Jiří Jirásek. A je stejně neuvěřitelné, že mezi koncerty po celém světě již třináct let nacházejí čas pro vystoupení v malém městě pod Rýchorami.

Opět nadchli pozorné publikum, a tak standing ovation na závěr byl přirozenou spontánní reakcí. „Skvěle zvládnutý repertoár a virtuosita je v dnešní době samozřejmostí, Panochovci však k preciznosti, dokonalému zvládnutí věcí do nejmenších detailů přidávají obrovskou zkušenost, krásnou barevnost, citovost a také spontánní radost ze hry," dodává Jiří Jirásek. A jak říká Jiří Panocha: „hudba pro mne není povoláním, ale koníčkem. Hudbu stále miluji". A to se při koncertě plně projevuje.

Letošní ročník byl na hvězdné obsazení obzvlášť bohatý, neboť do sálu Základní umělecké školy přijeli i hornista Radek Baborák či kytarista Štěpán Rak. Závěrečné vystoupení sezóny obstará 7. května klavíristka a pedagožka Irina Kondratěnko, která přiveze své žáky, kteří pravidelně vítězí v prestižních mezinárodních soutěžích.