Svitavsko - Městské slavnosti s příchutí středověku

Moravská Třebová - Ode dneška si lidé ve městě užijí. Na zámku zahájí interaktivní výstavu Expedice středověk. Zájemci si vyzkouší středověké oblečení nebo zbroj. V pátek je připravena muzejní noc. Městské slavnosti se konají v sobotu od 13 hodin. Na programu jsou cyklistické závody, pak zahrají kapely Last Time, Světlo světa, Robbie Williams Revival, Sto zvířat a Fly Fish.

Chrudimsko - Maštale lákají na krásu pískovcových skal

Proseč - Tradiční závod na horských kolech s názvem Era Cyklo Maštale 2012 startuje v sobotu v Proseči. Jedná se o největší závod svého druhu v Pardubickém kraji, který je určen pro všechny a ani letos nechybí trať pro rodinné týmy s dětmi. Závod má osobité kouzlo, vede totiž přes pískovcové skály přírodní rezervace Maštale. Letos poprvé mohou vyhrát hodnotné ceny i aktivní diváci závodu, pořadatelé vyhlásili fotosoutěž. Připravili také bohatý doprovodný program, možnost pestrého občerstvení a nákupu ve stáncích. Tři vylosovaní si z Proseče odvezou značkové jízdní kolo.

Loučky- SDH Vížky pořádá v sobotu od 15 hodin v Loučkách u rybníka Dětský den. Od 15 do 18 hodin jsou připraveny soutěže pro děti spojené s ukázkami hasičské techniky. Občerstvení je zajištěno, srdečně zvou pořadatelé.

Třibřichy - SDH Třibřichy ve spolupráci s obcí chystají v sobotu od 9 hodin na hřišti dětskou hasičskou soutěž v požárním útoku. Děti budou běhat v kategorii mladší a starší. Pro tři nejlepší z každé kategorie budou připraveny poháry, ale také medaile a pro ostatní věcné ceny.

Orlickoústecko - Vysoké Mýto bude patřit veteránům

Vysoké Mýto - V sobotu se koná VI. ročník festivalu Sodomkovo Vysoké Mýto. Letos bude obohacen o stroje s pohonem vodní páry. Naplánován je sraz historických vozů s karoserií Sodomka, uspořádány budou jízdy historickým autobusem, závody historických kol, pokřtěn bude renovovaný dětský automobil Sodomka. Program ukončí v 19 hodin koncert Ladi Kerndla.

Pardubicko - Zámecká muzejní noc s Pernštejny

Pardubice - Muzejní noc se uskuteční v pátek v prostorách Východočeského muzea a galerie. Návštěvníci se přenesou do doby před 500 lety a nahlédnou do světa v době pánů z Pernštejna. Na malém nádvoří rozloží stánky řemeslníci a představí se zde taneční soubory, kejklíři či šermíři. Vrcholem večera bude netradiční módní přehlídka na malém nádvoří s názvem „Jak šel čas".

Královéhradecko - Hvězdou rally bude Daniel Landa

Hradec Králové - Zpěvák Daniel Landa bude jedním z lákadel víkendové Rally Show na hradeckém autodromu CzechRing. Zpěvák pojede na letišti s vozem třídy WRC, tedy s tím nejdivočejším ve světě rallye. A bude mít soupeře zvučných jmen Romana Krestu či Pavla Valouška. Sobotní Autosalon Show bude patřit historickým i současným okruhovým speciálům, formulím a motocyklům. V neděli si přijdou na své příznivci rallye. Nebude chybět ani autokros a rallyekros.

Náchodsko - Novoměstský hrnec bude plný smíchu

Nové Město nad Metují - Již 34. ročník festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu se letos koná od 9. do 16. června v Kině 70 v Novém Městě nad Metují. Na úvod festivalu se uskuteční v sobotu tenisový turnaj osobností. Slavnostní zahájení za účasti prezidenta festivalu Pavla Zedníčka, členů poroty, hostů, herců a přátel festivalu bude v 19 hodin v sále kina.

Náchod - Třetí ročník výstavy historických vozidel a motocyklů Klubu historických vozidel Metuje Velké Petrovice se koná na nádvoří zámku v sobotu od 10 do 15 hodin.

Ratibořice - Za babičkou Boženy Němcové do Ratibořic je název nového programu. Postavy známé z knihy Babička vás přivítají tam, kde se děj literárního díla odehrává v zámku, ve mlýně i na Starém bělidle, kde vás potěší setkání s laskavou babičkou a jejími vnoučaty. Otevřeno je ode dneška do neděle vždy od 9 do 16 hodin.

Rychnovsko - Šedesátiletá knihovna je stále mladá

Dobruška - Šedesát let od založení si v sobotu připomene městská knihovna. Během oslav mohou návštěvníci zhlédnout výstavu „60 let a stále mladá". Na fotografiích jsou místa, v nichž knihovna v minulosti sídlila. Při oslavách si budou moci hosté prohlédnout knihovnu, zhlédnout pitvu knihy a zúčastnit se ankety o ceny. Hlavním bodem programu bude beseda se spisovatelem Michalem Vieweghem. Oslavy začínají ve 13 hodin.

Jičínsko - Včelařský svátek zavoní medem

Židovice - Český svaz včelařů, okresní organizace Jičín pořádá v sobotu od 9 hodin v sokolovně Okresní včelařský den. Nebudou na něm chybět zajímavé přednášky a nabídka širokého včelařského sortimentu. Připraven bude prodej včelařských potřeb, bazar různých včelařských pomůcek i dobroty plné medu.

Trutnovsko - Zoo zve na křtiny gepardů

Dvůr Králové - V zoologické zahradě se chystají křtiny. V sobotu dostanou jména dvě mláďata gepardů, která se narodila samici Darili 13. dubna. Slavnost se odehraje v 11 hodin u Ostrova Lemurů. Mláďata dostanou jména od hudebníka a skladatele Petra Maláska a jeho manželky, herečky Dany Morávkové.

Trutnov - Pivofest 2012 se v sobotu koná ve znamení idolů. Na Krakonošově náměstí zazní písně Václava Neckáře, Dalibora Jandy a Tomáše Kluse. Lamači dívčích srdcí vystoupí na pódiu pod širým nebem. Dalibor Janda v 18 hodin, Václav Neckář ve 20.30 hodin a Tomáš Klus ve 22 hodin. Na návštěvníky samozřejmě čeká několik pivovarů. Pravidelnými účastníky jsou Krakonoš, Svijany, Bernard, Rohozec i náchodský Primátor, který představí svou novinku grepové pivo. Znovu přijede Tambor ze Dvora Králové nad Labem a premiéru budou mít pivovary Černá Hora a Samson.