VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Přehled akcí v Pardubickém a Královehradeckém kraji ve dnech 22. až 24. ledna.

22.1.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Karel Pokorný

Svitavsko - Benefice pro léčebnu

Litomyšl – V pátek se koná v Lidovém domě Klářin ples. Je benefiční a výtěžek pořadatelé využijí pro litomyšlskou léčebnu dlouhodobě nemocných. Pro pacienty zakoupí nové lůžkoviny. K tanci hraje kapela Combo 2. Na plese vystoupí Bami a nebude chybět půlnoční překvapení.

Litomyšl – V pátek v 16 hodin se uskuteční v městské galerii vernisáž výstavy Juraje Jakubiska. Jde o novou expozici výtvarných děl světoznámého filmaře. Jeho poslední práce realizované jako serigrafie, tedy sítotiskovou technikou, budou v galerii k vidění až do neděle 28. února.

Jevíčko - V sobotu 23. ledna se koná na Malé Hané karneval na sněhu. Účastníci zimního veselí se sejdou ve 14 hodin na nové dráze u kapličky za hřbitovem.

Opatov – Fotografický pohled do dějin vesnice u Svitav nabídne v sobotu nová výstava. Tu otevřou v místním kulturním domě. „Přijďte se podívat, jak se Opatov měnil v průběhu dvacátého století. Na fotografií uvidíte, kdo a kdy chodil do základní školy. Připomenete si různé oslavy a tradice, některé přetrvaly až dodnes,“ zve na výstavu starosta Petr Kovář. Expozici otevřou pro veřejnost v sobotu v šestnáct hodin. Bude přístupná až do 31. ledna.

Orlickoústecko - Helena a Jiří Vedralovi zazpívají o lásce

Choceň – V širém poli hruška, tak se jmenuje divadelní představení pro dospělé i děti od osmi let pořádané v Blahoslavově sále. V neděli 24. ledna od 19 hodin uslyšíte lidové písně o lásce, toužení i soužení v podání Heleny Vedralové a Jiřího Vedrala doprovázené loutkovými a obrázkovými klipy Hany Voříškové.

Česká Třebová – Český svaz ochránců přírody Podorlicko v České Třebové pořádá výstavu Svět v nákupním košíku. Vernisáž se koná v neděli 24. ledna od 16 hodin v Ekocentru v Podbranské ulici. Výstava Fair Trade představí podstatu produkce cizokrajných plodin – kávy, kakaa a banánů. Seznámíte se s tím, jak plodiny vypadají, jaké jsou jejich odrůdy a možnosti pěstování. Dozvíte se, jak svým šálkem kávy nebo tabulkou čokolády můžete ovlivnit život lidí ve vzdálené Ghaně nebo Kolumbii. Výstava je doplněna ochutnávkou produktů. (ce)

Chrudimsko - Vydejte se v zimě do Austrálie

Chrudim - V pátek 22. ledna v 18.30 hodin začíná v chrudimské přednáškové síni Vodních zdrojů přednáška o Austrálii, kde místostarosta Chrudimi Roman Málek pobýval téměř měsíc. „Řeč bude nejen o mentalitě protinožců, ale navštívíme i zajímavé architektonické skvosty,“ slibuje Roman Málek.

Všeradov - Klub přátel Všeradova a Sbor dobrovolných hasičů Všeradov zvou v sobotu 23. ledna na staročeskou maškaru. Průvod začíná v 7.30 hodin před obecním úřadem. Večer k tanci a poslechu zahraje Zvolánkova kapela.

Třemošnice – V pátek 22. ledna se koná v Kulturním domě v Třemošnici tradiční Ples stavařů s kapelou Březovanka. Program plesu začíná ve 20 hodin.

Další seznam akcí na Chrudimsku najdete ZDE.

Pardubicko - Havelkův Příběh jazzu v Domě hudby

Pardubice – V Domě hudby vystoupí v neděli od 19 hodin Ondřej Havelka a jeho orchestr Melody Makers s pořadem nazvaným Příběh jazzu. Jde o náhradní termín za odložený koncert z 13. prosince loňského roku.

Pardubice – Slovenská punk`n`rollová legenda Slobodná Európa zahraje v pátek od 21 hodin v pardubickém klubu Ponorka. Tato formace se na hudební scéně pohybuje již dvacet let! Jako předkapela zahraje pardubická formace Gentle Patience.

Pardubice – Do Doli klubu zamíří dnes večer legendární skupina Blue Effect v čele s geniálním kytaristou Radimem Hladíkem. Začátek pořadu je ve dvacet hodin.

Královehradecko - Veselé putování za ledňáčkem

Hradec Králové – Veselou zimní vycházku do Šimkových sadů v Hradci Králové nazvanou Ledňáček a jeho kamarádi pořádá v sobotu pro děti turistický oddíl mládeže Pěšinky a Ostříži. Vycházka s hrami a soutěžemi je určena dětem z mateřských škol a prvních dvou ročníků základních škol i jejich rodičům. Jednotlivé skupinky budou vycházet mezi 10. a 11. hodinou od vstupu do parku ve směru od zastávky městské hromadné dopravy u magistrátu. Program potrvá asi dvě hodiny.

Hradec Králové – Jedenáctý královéhradecký městský ples v sobotu od 20 hodin hostí Kongresové centrum Aldis. V bohatém programu se představí hradečtí filharmonici, taneční orchestr JH Big Band, zlínský Marathon Band, Petr Spálený, Petr Kotvald a další účinkující. Součástí plesu budou taneční ukázky, ochutnávky a podobně. Ples potrvá do třetí hodiny ranní.

Hradec Králové – Dětský karneval mohou zájemci navštívit v neděli od 15 hodin ve velkém sále královéhradeckého Adalbertina. Pestrý karnevalový rej plný legrácek, soutěží a písniček doplní hudební skupina Trio Rio.

Rychnovsko - Víkend ve víru dobré zábavy a tance

Vamberk – Víkend bude ve znamení plesů. V pátek 22. ledna můžete navštívit v Sokolovně od 20 hodin Ples KRPŠ, kde vás čeká hudba v podání Fantasy. Ke vstupence v hodnotě 100 korun dostanete pět losů. Ples Policie, se koná v sobotu 23. ledna opět v Sokolovně od 20 hodin.

Solnice – Ve Společenském domě se můžete těšit na tradiční Babský bál v sobotu 23. ledna od 20 hodin. K tanci hraje Combi.

Opočno – V pátek 22. ledna jste od 19 hodin srdečně zváni na koncert Kamily Novotné a jejích hostů z pražské konzervatoře. Koncert se koná v Kodymově národním domě a vstupné je dobrovolné.

Trutnovsko - Výstava Bible očima světa v královédvorském muzeu končí

Dvůr Králové - Interaktivní výstava Bible očima světa – Svět očima Bible o víkendu končí v městském muzeu. Expozice přibližuje historii a obsah jedné z nejčtenějších knih světa. Návštěvníci zde mohou nahlédnout a aktivně se zapojit do všedního života lidí před tisíci lety. Vyzkouší si mlít obilí na mlýnském kameni, napíší své jméno v řečtině a hebrejštině, podívají se na domek, který se stavěl v novozákonních dobách. Zajímavostí je na výstavě celá řada. Z informačních panelů ve tvaru svitků se lze dozvědět řadu zajímavostí. V pátek je muzeum pro veřejnost otevřeno od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin, po oba víkendové dny od 13 do 17 hodin.

Trutnov – Skupina Wendys Boys vystoupí v Country clubu Bonanza v pátek 22. ledna. Své příznivce zve do klubu od 20 hodin.

Trutnov - Karneval pro děti Klobouček Trutnováček se uskuteční v neděli 24. ledna odpoledne v trutnovském Národním domě. Důkladně si připravte důmyslné masky a originální kostýmy. Karnevalové veselí propukne v 15 hodin.

Dvůr Králové - Pohádkové pásmo nazvané O lesním krmítku je určeno těm nejmenším divákům. Připravil je loutkářský soubor Klíček, který si tentokrát vezme na pomoc maňásky. Pohádkové pásmo pro nejmenší děti v podání loutkoherců bude k vidění v sobotu 23. ledna od 15 hodin v Městském muzeu.

Jičínsko - Ze Zebína na pekáči i na lopatě

Jičín – V sobotu se uskuteční 3. ročník sjezdu Zebína. Závodníci musí sjet co nejrychleji trať na bobech, sáňkách, igelitu, ale třeba i na lopatě, pekáči nebo podobném dopravním prostředku. Start je ve 13.30, prezence od 12 hodin. Čas bude měřen zkušenými rozhodčími. U trati bude otevřen sněžný bar. Závod se koná v duchu vzpomínky na ladovské zimy a počátky lyžování, proto budou vítáni účastníci v historickém oblečení. Víc informací najdete na adrese www.sjezdzebina.estranky.cz

Hořice – Klub českých turistů v Hořicích pořádá v sobotu v náhradním termínu turistický přechod či přejezd Zvičiny. Svou trasu na 30. ročník Memoriálu Petra Holveka si volí každý sám, průjezd Zvičinou je mezi 10. a 14. hodinou, kontrola na Raisově chatě.

Holovousy – V sobotu 23. ledna se uskuteční masopustní průvod maškar. Začátek je ve 14.30 hodin u kostela sv. Bartoloměje v Chodovicích, pak průvod pokračuje přes parcely (15 hodin), náves v Holovousích (16) a hostinec U Krejčů (17). Připravte si masky! Organizátoři doufají, že veselé maškary a muzikanty uvítáte před svým domem a rádi je pohostíte. Večer od 19 hodin se koná maškarní bál v hostinci U Krejčů. Maškary mají vstup zdarma.

Nová Paka – Hudebně taneční skupina Tadytudy pořádá workshop afrického tance pro začátečníky. Přijďte se uvolnit, něco se naučit a hlavně si zařádit za živého doprovodu afrických bubnů. Exotické rytmy můžete vyzkoušet v pátek od 17 do 20 hodin v Domě dětí a mládeže Stonožka. Vezměte si s sebou dostatek pití, pohodlné oblečení (tančíme bosi) a nezapomeňte přibalit dobrou náladu. (ivy)

Náchodsko - Javoří hory budou brázdit psí spřežení

Janovičky u Broumova – Zimní závody psích spřežení se budou konat v sobotu a v neděli v Janovičkách u Broumova. Osmý ročník závodů pořádá Svaz sportu psích spřežení Musher Club „Metuje“ Červený Kostelec. Na zasněženou trať (32,1 kilometru) Javořích hor vyrazí v sobotu a v neděli vždy v 10 hodin několik desítek musherů se svými psy.

Josefov - Recitál herce, legendy českého folku a jednoho z nejvýraznějších českých písničkářů Jiřího Schmitzera se uskuteční v hudebním klubu Bastion v sobotu 23. ledna od 19 hodin. Schmitzer dlouhou dobu hraje také sólo na kytaru a baví diváky všech věkových kategorií zábavnými a často velice ironickými texty. Kromě vlastních písniček píše i scénickou hudbu k divadelním představením. Se svou dvanáctistrunnou kytarou natočil již tři alba. Zazpíval si také na albu bratří Ebenů.


22.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pohřeb českého válečného veterána Jaroslava Mevalda, který zemřel 10. listopadu ve věku 39 let, proběhl 22. listopadu v kostele sv. Františka z Pauly v Albrechticích v Jizerských horách.
39

Rozloučili se s hrdinou, veterána uctily čestné salvy

Ilustrační foto

Pauza. Semily a Harrachov čeká krušná zima

Dvůr prospal začátek, návrat kapitána pomohl Vrchlabí

Trutnovsko - Středeční program II. ligy nabídl pět duelů skupiny západ a předvedly se v něm i dva podkrkonošské celky. Trutnov pauzíroval.

Lidé přespí venku pod širým nebem. Podpoří bezdomovce

Dvůr Králové - Jaké je to spát na ulici, v zimě, dešti a chladném počasí. Přesně to poznají dobrovolníci, kteří se zúčastní čtvrteční Noci venku v Trutnově nebo ve Dvoře Králové.

NAŠI PRVŇÁCI z Vlčic a Svobody nad Úpou

Trutnovsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

V Trutnově už vztyčili smrk pichlavý

Trutnov - Vánoční strom pro Krakonošovo náměstí věnoval městu Martin Fiala z ulice Čsl. armády.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT