Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Přehled akcí v Pardubickém a Královehradeckém kraji poslední únorový víkend.

26.2.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Svitavsko - Karneval a poslední výlet s běžkami

Jevíčko - Dětský sportovní karneval ve Sportovní hale na Žlíbkách pořádají v neděli od 14 hodin členové místní tělovýchovné jednoty a jevíčského Sokola. Stačí si s sebou vzít přezůvky a děti si mohou být jisté, že na ně čeká i sladké občerstvení.

Moravská Třebová – Zřejmě posledního sněhu si chtějí ještě užít milovníci běžeckého lyžování z Moravské Třebové a okolí. Plánují výlet přes Kozlovský vrch. Zájemci mají sraz na železničním nádraží v sobotu v 6.40 hodin. Odtud vyrazí vlakem s odjezdem v 6.52 hodin do České Třebové. Podle aktuálního stavu sněhové pokrývky organizátoři ještě upřesní trasu.

Moravská Třebová/ Boršov – Sladké trubičky Marie Škottové opět provoní kulturní dům v Boršově. V sobotu se zde uskuteční Obecní ples aneb Trubičkový bál. Začíná ve 20 hodin. O předtančení se postará skupina irských tanců Fiach Bán z Olomouce. Nebude chybět bohatá a pestrá tombola a samozřejmě trubičky. Obecnímu plesu předchází od 14 hodin dětské maškarní odpoledne.

Orlickoústecko - Archeolog nechá nahlédnout do zákulisí

Vysoké Mýto – Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě navázalo na cyklus tematicky zaměřených přednášek, které odhalí, co vše se odehrává za zdmi muzea. Ve čtvrtek od 18 hodin se koná přednáška na téma „Nové archeologické výzkumy“. Nikdo neprošel okolí tak podrobně jako muzejní archeolog, přijďte se s ním proto pobavit o nových možnostech v archeologii, prohlédnete si archeologické záznamy, dobové nálezy a jaký význam pro nás mohou mít v historickém poznání.

Ústí nad Orlicí – V Mateřském centru Medvídek v Ústí nad Orlicí ve čtvrtek od 15.30 hodin proběhne Setkání náhradních rodin. Přijďte si pohrát s dětmi a popovídat s„dospěláky“. Můžete si zde najít nové přátele a kamarády.

Pardubicko - Výstava nabídne letadla i vozidla

Pardubice – Na tradiční výstavu plastových modelů Pardubický Kit Salon zvou pořadatelé do Domu kultury Dukla. Soutěžní výstava je otevřena v sobotu od 11. do 16. hodiny. Ve více než šedesáti kategoriích se mezi sebou „utkají“ miniaturní modely lodí, letadel, vozidel a také dioramata modelářů z celé republiky. Více informací na: www.pardubickykitsalon.cz

Pardubice – Hvězdárna barona Artura Krause v DDM Delta Pardubice, Gorkého 2658 vás zve na přednášku pro veřejnost v pátek 26. února od 19.00 hodin s názvem Houstone, máme problém, neboli příběh Apolla 13 a jeho lidí. Měla to být triumfální cesta Jima Lovella a jeho posádky k Měsíci…

Pardubice – V pátek večer od jedenadvaceti hodin se v pardubickém Baru Rio koná „Salsa night“. Taneční skupina Lo Maximo de Cuba předvede návštěvníkům ukázkové kroky tanců salsa, rumba, bachata, reggaeton a jiné. Za vstupné 100 korun je v ceně kubánské národní jídlo „moro cristiano“.

Chrudimsko - Jedenáctá koncertní sezonav Herálci začne Argemou a Alkeholem

Luže - Jednota divadelních ochotníků „Jaroslav“ Luže zve na tradiční ochotnický karneval, který se koná v sobotu ve 20 hodin v sokolovně v Luži. K poslechu a tanci hraje skupina Neon Band Roudnice nad Labem. Připraveno je bohaté občerstvení, soutěž masek i předtančení.

Zaječice – Osvětová beseda Zaječice zve na Výtvarnou výstavu tří autorů, Vojtěch Bakeš – fotografie, Vladimír Bakeš – kresby, grafika, obrazy a Stanislav Kubelka – obrazy. Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční v sobotu v 16 hod. v Kulturním domě obce Zaječice.

Herálec – Po plesové pauze se na herálecké pódium opět vrací převážně rockové koncerty. Hned úvodní akce jedenácté koncertní sezony nabídne 27. února oblíbené skupiny Argema a Alkehol. Dále se v první polovině roku můžete těšit na skupiny Tři Sestry, Sto Zvířat, Vypsaná Fixa, Mňága a Ždorp a další. První koncertní večer v Herálci v bude tedy letos patřit klasickému českému rocku. Koncerty začnou ve 20.30 hodin.

Královehradecko - Mediální ples již po osmnácté

Hradec Králové – Zřejmě vrcholem plesové sezony v krajském městě se v sobotu stane 18. Mediální ples, tedy reprezentační ples Kongresového centra Aldis, Českého rozhlasu Hradec Králové a Vltava-Labe-Press – Hradeckého deníku. Od 20 hodin se všechny prostory Aldisu zaplní milovníky tance a dobré zábavy, kteří se mohou těšit na bohatý program zahrnující předtančení a hudbu různých žánrů. Představí se například Yvetta Simonová, Věra Špinarová, Michal Malátný, Stanislav Hložek a další.

Hradec Králové – Jako nejdivočejší mejdan letošní zimy pořadatelé označují čtyřdenní hudební festival Zimní Rock for People, který v sobotu skončí v kulturním domě Střelnice v Hradci Králové. Program zde začne v sobotu ve 20 hodin. Lákadlem je španělská ska-punková kapela The Locos, jejímiž předskokany se stane česko-americká folk-punk-rocková formace Pipes and Pints.

Hradec Králové – Velké setkání sběratelů zažije v neděli od 7 hodin velký sál Kongresového centra Aldis. Sběratelé se mohou těšit na různý sběratelský materiál, například pohlednice, etikety všeho druhu, mince, bankovky, odznaky, ale i autogramy a podobně.

Rychnovsko - V masce na led i na diskotéku

Opočno – Karneval na ledě pořádá HC Baroni Opočno. Na zimním stadionu vás v sobotu od 13 hodin čekají hry, soutěže, bohatá tombola a program pro děti. Vstupné mají masky zdarma.

Solnice – Kulturní komise Města Solnice pořádá v sobotu od 9 hodin ve Společenském domě 4. ročník turnaje O solný krystal v nohejbalu. Účastníci se mohou registrovat od 8 hodin, startovné je 100 korun.

Rychnov nad Kněžnou – Divadelní představení pro děti Františkovo čarování s Majdou je připraveno na neděli v Pelclově divadle od 10.30 hodin.

Častolovice – V neděli od 14 hodin se v sále U Lva koná tradiční dětský karneval. Nebudou chybět soutěže, diskotéka ani bohatá tombola. Vstupné je dobrovolné.

Trutnovsko - Zvědavou uličku zaplní rohačky

Čistá u Horek – Tradiční dětský karneval v sobotu pořádá místní Mateřské centrum Barvínek. Na malé návštěvníky v čistecké sokolovně čeká řada soutěží včetně vyhodnocení masek. Chybět nebude ani bohatá tombola. K tanci a poslechu bude hrát DuoPe ze Studence. Karneval začíná ve 13.30. Vstupné je dobrovolné.

Dvůr Králové - Na sobotu připravuje městské muzeum od 19.30 hodin koncert skupiny Ostaš. Soubor se věnuje fúzi řady hudebních stylů, sami hudebníci ho nazývají barock jazz. Velký ohlas zaznamenali nejen u nás, ale také v zahraničí, například ve Francii. Na koncertě nebude chybět občerstvení.

Strážné – Zábavný program čeká v neděli na návštěvníky krkonošského střediska. Strážné se pod dohledem Krakonoše bude tradičně loučit se zimou. Ve 13 hodin nastoupí u vleku Nad Kolonkou masky, následovat bude závod ve slalomu a skoku. Letošní novinkou je sjezd pod laťkou. Zájemci si také budou moci vyzkoušet hod kohákem.

Jilemnice – Jak se v Krkonoších sáňkovalo v dobách dávno minulých si budou moci připomenout návštěvníci sobotní Krasojízdy na rohačkách. Akci pořádá Místní akční skupina „Přiďte pobejt!“ ve Zvědavé uličce. Zájemci mohou jet také na rejdách nebo vlčkách. Podmínkou je dobové oblečení. Krasojízda začíná v 9 hodin.

Náchodsko - Blues session nabídne hudební lahůdky

Žďár nad Metují – V sobotu se ve 20 hodin v sále pohostinství uskuteční koncert Blues session vol. 2. Vystoupí zde dvě pražské kapely Krausberry a Strašidelný Elektrik Band (S.E.B.). Před samotným koncertem se bude promítat dokumentární film režiséra a kameramana Olivera Maliny Morgensterna – New Czech Woodstock (2007). Film mapuje dvacet let existence festivalu v Trutnově. Promítání začíná v 18 hodin.

Červený Kostelec - Nejhranější divadelní hru Williama Shakespeara Hamlet uvede v sobotu v 19.30 červenokostelecké Divadlo J. K. Tyla. Hru, která nepřináší příliš odpovědí, ale dává mnoho otázek, uvidíte v podání herců Východočeského divadla Pardubice.

Náchod – Reprezentační ples města Náchoda se uskuteční v sobotu ve 20 hodin v Městském divadle Dr. J. Čížka. K tanci a poslechu budou hrát - Kapela Relax Band na velkém sále a cimbálová muzika Drahan v kavárně. Hostem večera bude Petra Černocká.

Jičínsko - Při westernové show budou létat nože

Veliš – Westernová show předvedená mistry oboru čeká návštěvníky Kulturního domu ve Veliši. Kromě toho zde proběhne i soutěž v hodu nožem a tomahavkem. K tanci a poslechu zahraje country skupina Trosky a pro potěšení kovbojů zatančí Bukvické dračice. Kdo tančit neumí, nemusí zoufat, zkusit si to může při výuce westernových tanců. Country bál se koná v sobotu od 20 hodin, ale soutěž v hodu začne už v 9 hodin ráno a potrvá do 18 hodin večer. Pro účastníky akce budou k odvozu domů z Veliše sloužit dva taxi vozy a jednotlivec zaplatí za cestu 30 korun. Na čísle 608 818 086 lze u organizátorů rezervovat stůl k sezení i vstupenky.

Podhorní Újezd – Již 40. ročník turnaje v křížovém mariáši, Memoriál Josefa Maška, se koná v sobotu U Černých v Podhorním Újezdu. Slavnostní zahájení je v 9 hodin.

Nová Paka – V sobotu vystoupí v restauraci Novopacké sklepy známý písničkář Ivan Hlas v triu společně s violoncellistou Olinem Nejezchlebem a kytaristou Norbim Kovácsem. Koncert se uskuteční od 20 hodin v půdním sále restaurace. Vstupenky k dostání u baru.
Nová Paka – Skiareál Máchovka pořádá závody na lyžích a snowboardu pro děti. V sobotu 27. února, další pak v sobotu 6. března, vždy od 10 hodin.

26.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Miminka z našeho regionu
2

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Dráček přilákal 240 závodníků
14

Dráček přilákal 240 závodníků

Bernarticím hrozila nucená správa. Mají už čtvrtého starostu

Bernartice - Obec na Trutnovsku opět změnila starostu. V aktuálním volebním období je Jiří Kučera už čtvrtý v pořadí, kdo rozhádanou obec vede.

V Jilemnici mají současně s volbami místní referendum

Jilemnice - Nejen o zástupcích do Poslanecké sněmovny, ale také o výstavbě nového koupaliště rozhodují během voleb občané Jilemnice.

Radnici v Peci obsadila rétorická skupina z Prahy

Pec pod Sněžkou - Velký zájem voličů z jiných míst registrují na horách. Lidé hojně využívají možnost volit jinde než na trvalé adrese pomocí voličských průkazů. V Malé Úpě si jich zapsali 46, v Peci pod Sněžkou jich měli v pátek před osmou hodinou večerní dokonce 134.

KAM NA FOTBAL: Staré versus Mladé Buky

Trutnovsko, Pojizeří - Fotbalový podzim pokračuje víkendovými zápasy v celém regionu, od celorepublikové Divize až po okresní soutěže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení