VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

1.4.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Petr Šilar

Svitavsko - Esoterický festival pro zdravou duši

Moravská Třebová – V sobotu bude zahájena sezona na zámku. Atmosféru zpestří od 10 hodin středověký jarmark. Na nádvoří bude od 14 hodin připraven bohatý doprovodný program. Představí se Kejklířské divadlo, těšit se můžete na žonglérské vystoupení Vojty Vrtka i na hudební skupinu Gwalarn.

Litomyšl – Esoterický festival „Astrovíkend“ je na programu o víkendu v litomyšlském zámku. Můžete se poradit s léčiteli, astrology, psychoterapeuty a dalšími představiteli esoterických disciplín. Ti vám pomohou v řešení problémů osobního i zdravotního charakteru. Na programu je zdravotní diagnostika, bylinná terapie, výklad karet. Léčivé tóny tibetských mís a meditace s mísami představí Jaroslav Drábek. Přijede i peruánský šaman-léčitel Juan Carlos Pacaya Gomez. V sobotu je program od 9 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin.

Orlickoústecko - Máte rádi křapáče? Přijďte je ochutnat

Letohrad - Kunčice – V sobotu bude celé okolí Kunčic žít „Kunčickým křapáčem“. Křapáčové hody se uskuteční ve Ski Areálu Umbulí od 13 hodin a kromě ochutnávání si můžete i zasoutěžit v přípravě a smažení křapáčů. Registrace soutěžících proběhne od 12 do 13 hodin. Těsto si lze přinést již připravené nebo je lze připravit přímo Pod Umbulí. K dispozici bude rozpálená pánev s tukem. Nejúspěšnější „smažiči“ si odnesou hodnotné ceny.

Červená Voda – Pokud nemáte program na sobotu, pak „vyrazte“ do Skiparku Červená Voda na Fashion show Buková hora 2011. Akce začíná ve 13 hodin. Můžete se těšit na módní přehlídku plavek, spodního prádla a hodinek. Na děti čeká skákací hrad.

Ústí nad Orlicí- Jestli se chcete vrátit do časů školních lavic a studentských lásek, navštivte dnes v 19.30 hodin Roškotovo divadlo. Pražské Divadlo Na Fidlovačce zde zahraje legendární bigbítový retro muzikál v duchu 60. let „Hvězdy na vrbě“.

Chrudimsko - Loutky a loutkoherci na krajské přehlídce

Chrudim – Na malé scéně Divadla K. Pippicha se v sobotu uskuteční 7. krajská přehlídka loutkářských souborů. Začíná v 9.30 hodin a návštěvníci se mohou těšit na sedm představení. Vstup je zdarma.

Rosice – Stejně jako každou sobotu se návštěvníkům otevřou od sedmé hodiny Rosické trhy. Mnozí zavítají do prostoru bývalé cihelny pro jarní sadbu květin a zeleniny. Budou jistě spokojeni i ti, kdo chtějí doplnit chovy mladými slepičkami a jinou drůbeží.

Slatiňany – V jezdecké hale slatiňanského hřebčína začne v sobotu v 10 hodin Dámský den. Návštěvníci uvidí jízdy zručnosti, parkur, Freestyle a další disciplíny v podání krásných koní a půvabných jezdkyň.

Zaječice - Přijďte se naladit na Jarní jarmark. V nabídce prodejců budou velikonoční dekorace, malované kraslice, keramika, skalničky, šperky, výrobky dráteníka a mnohé další drobnosti. Jarmark se koná v sobotu od 9 do 16 hodin v kulturním domě.

Pardubicko - Lampiony zahájí sezonu na Kunětické hoře

Kunětická hora – Turistická sezona na hradu Kunětická Hora začíná netradičně. Zítra v 19.30 hodin z parkoviště na nádvoří povede lampionový průvod, po kterém bude následovat slavnostní rozsvícení hradu spojené s noční prohlídkou.

Pardubice – Univerzita Pardubice v sobotu pořádá od 20 hodin v ABC klubu na Olšinkách univerzitní ples. Veřejnost tak má letos jednu z posledních možností pobavit se na večeru plném tance.

Kladruby nad Labem – Národní hřebčín Kladruby nad Labem se po zimě opět otevře veřejnosti. V pátek od 14 do 15 hodin zve všechny milovníky starokladrubáků na speciální program na nádvoří hřebčína. V 11 a ve 13 hodin lze absolvovat prohlídky s výkladem průvodce. Od 15.30 hodin je připraveno společenské posezení s živou hudbou v prostorách Národního hřebčína.

Pardubice – Čtvrtý výroční večer folklorního souboru Lipka se koná v sobotu od 19 hodin v pardubickém Kulturním domě Hronovická. Vystoupí s Koňskou operetou.

Královéhradecko - Cyklisté otevřou co nejvíc hospůdek

Hradec Králové – Otevírání hospůdek se stalo již tradiční akcí, při níž se parta nadšenců vydá na cyklistickou jízdu s přestávkami v hospodách, které budou u cesty. Příjemný, ale náročný závod startuje v sobotu v 9.30 hodin u malšovické restaurace Na Hrázce.

Hradec Králové – Hasičské závody se v sobotu od 9 hodin konají v Březhradě. Memoriál se uskuteční na počest bývalého člena SDH Březhrad Miroslava Pekárka, který byl jednou ze čtyř obětí srážky autobusu s vlakem v Březhradě v roce 2003.

Hradec Králové – Vernisáž v Klicperově divadle, která se uskuteční v sobotu od 16.30 hodin, představí tvorbu tří generací výtvarníků. Ti se orientují hlavně na nezobrazivé vizuální umění.

Kratonohy – Pohádková Noc s Andersenem proběhne v pátek od 17.30 a v sobotu od 10 hodin. Cílem akce je pobavit i vzdělat děti ze základních škol a vzdát poctu spisovateli Václavu Čtvrtkovi.

Smiřice – V neděli od 14 do 15 hodin se poprvé otevře zámecká kaple Zjevení Páně. Je připravena komentovaná prohlídka pro veřejnost.

Rychnovsko - Láska k harmonice se občas dědí z otce na syna

Javornice – V sobotu od 15 hodin se mohou příznivci harmonik těšit na setkání harmonikářů Javornická harmonika. Sedmého ročníku se zúčastní i harmonikáři z předchozích setkání a všech věkových kategorií. Hudba vás potěší v novém prostředí, v restauraci U Sokola.

Týniště nad Orlicí – Ke strávení příjemného víkendu s výtvarnými dílnami zve Domov dětí a mládeže Sluníčko. Jarně-velikonoční pletky jsou určeny pro děti s doprovodem, mládež i dospělé. Vyzkoušíte různé techniky, jako jsou pletení z pedigu nebo z papíru, quilling, malování na hedvábí, paličkování, tkaní, výrobu panenek ze šustí, korálkování, zdobení velikonočních vajec. Budete motat, tvořit a užijete si spoustu zábavy.

České Meziříčí – V pátek od 19 hodin se v Sokolovně odehraje dvojkoncert metalových legend Citron a Motorband. Citron je stálicí české rockmetalové scény a severočeská kapela Motorband se po roční odmlce znovu představuje svým fanouškům. Přesvědčte se sami, že tyto kapely opravdu nestárnou.

Náchodsko - Josefov čeká lítý boj o pevnost

Josefov – Klub vojenské historie Josefov a Městské muzeum zvou na slavnostní zahájení turistické sezony 2011 v podzemních chodbách pevnosti Josefov, které se koná tuto v sobotu. Ve 13.30 hodin se v prostorách pevnosti seřadí historická vojska, která odpochodují k Bastionu I, kde bude slavnostní žehnání nových pevnostních kanónů a správci podzemí zde budou slavnostně předány klíče. Od 14.30 hodin se v areálu podzemních chodeb uskuteční Boj o pevnost. V Josefově se zároveň na sobotu připravuje zahájení turistické sezony v Prvním vojenskohistorickém muzeu M. Frosta, které mapuje vojenskou historii od první světové války po současnost. Při slavnostním otevření v 11 hodin nebude chybět přehlídka historických vojenských jednotek.

Česká Skalice - Poctivý český bigbít zavítá v sobotu v 19 hodin do sokolovny. Na rockovém koncertu vystoupí heavymetalová kapela Krleš z Varnsdorfu, legendární Komunál (ex Komunální odpad) z Chlumce nad Cidlinou, které doplní začínající kapela Tixtide z Královéhradecka.

Teplice nad Metují – Prodejní Velikonoční výstava se otevírá o tomto víkendu v Informačním centru. Zakoupit nebo prohlédnout si můžete práce dětí z místní MŠ a ZŠ, dekorace z různých materiálů, velikonoční perníčky, koberečky, keramiku, výrobky z pedigu a jiné. K tomu všemu zde také budou k vidění tradiční rostliny zahrádek našich babiček.

Jičínsko - Na Pecku se chystá hradní pán Kryštof Harant i s družinou

Pecka - V sobotu od 10 do 16 hodin se na peckovském hradě u Nové Paky můžete zúčastnit jarního otvírání hradu s Kryštofem Harantem. Již pošesté začne sezona slavnostním návratem hradního pána s chotí a s jeho početnou družinou. Program bude doplněn bohatým předvelikonočním jarmarkem, šermířskými a tanečními vystoupeními a veselou muzikou. Chybět nebude ani občerstvení pro mlsné jazýčky i hladové pocestné.

Nová Paka – Život bez bariér, o.s., Nová Paka, chráněná dílna Vyšehrad, vás zve na jarní jarmark, který se připravuje na neděli a pondělí, vždy od 8.30 do 17 hodin. Budou se tu prodávat především výrobky chráněné dílny – dekorativní keramika, ručně tkané koberce, proutěné ošatky, pomlázky a spousta dalších drobnůstek s motivy jara. Těšíme se na vás v novopackém Centru Vyšehrad.

Hořice – AMK Hořice zve na besedu s motocyklovými jezdci, která proběhne v sobotu od 15.30 hodin v Biografu Na Špici. Pohodovým odpolednem všechny návštěvníky provedou Martin Sodomek a Ladislav Kočí, prostor bude na i na dotazy motocyklových fanoušků. Pozvání na besedu přijali Kamil Holan, Oldřich Podlipný, Patrik Kolář, Martin a Libor Kameničtí, Michal Indi Dokoupil, Radek Urbanec, Tomáš Holubec, Michal a Filip Salačovi.

Trutnovsko - Celé Česko bude zpívat v Trutnově

Dvůr Králové – Městské muzeum připravilo na pátek koncert skupiny Fámy. Přední česká bluegrassová skupina nese čitelný rukopis autora textů a hudby Petra Kůse, kterého doplňuje sólovým zpěvem kytarista Dušan Paťava, dalším členem je Jirka Klement, který hraje na banjo. Začátek je ve 20 hodin.

Trutnov – Od pátku do soboty se ve společenském centru Uffo koná soutěž začínajících zpěváků Česko zpívá aneb Podhorský čtyřlístek. V pátek od 10 hodin začíná semifinále, od 15 hodin finále kategorie do 15 let. Od 19.30 hodin je připraven koncert skupiny Fancy Free s Kamilou Nývltovou. V sobotu začíná finálový večer od 17 hodin, v porotě zasednou Eduard Klezla, Olga Lounová, Kamila Nývltová a další.

Trutnov – Den gór v Trutnově je obdoba polské akce v partnerské Swidnici. Od 14 hodin čeká na návštěvníky kina Vesmír několik přednášek a besed s českými a polskými horolezci o výstupech na nejvyšší vrcholy světa, o vysokohorské přírodě a dalších zážitcích. Vstup je zdarma.


1.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Ostatní - Pomocní pracovníci ve sběrných surovinách Obsluha 16 000 Kč

Pomocní pracovníci ve sběrných surovinách Obsluha sběrny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBSLUHA SBĚRNY, Hlavní náplň činnosti:, - zajištění obsluhy sběrného dvora, - skladník, - obsluha strojů, Požadavky: , - min. vyučen , - manuální zručnost, - spolehlivost, vysoké pracovní nasazení, - řidičský průkaz min. sk. B, T, - bezúhonnost (žádný záznam v rejstříku trestů), Nabízíme: , - zajímavou pozici s velkou osobní odpovědností , - adekvátní zázemí a solidní jednání ze strany zaměstnavatele , - dobré pracovní podmínky, - nástupní plat 16.000 Kč, - osobní ohodnocení cca 4.000 Kč po zapracování , Možný nástup: ihned , Termín podání přihlášek: 04.05.2018 do 11:00 h, Přihláška musí obsahovat údaje uvedené v příloze. K přihlášce připojte prosím: , - strukturovaný životopis , - čestní prohlášení o tom, že v rejstříku trestů nemá uchazeč žádný záznam (výpis z rejstříku trestů ne starší 3 měsíců je nutno doložit před nástupem do zaměstnání), - kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání (originál nebo úředně ověřenou kopii dokladu o dosaženém vzdělání je nutno doložit před nástupem do zaměstnání), - souhlas s nakládáním s osobními údaji , Písemné přihlášky spolu s požadovanými dokumenty zasílejte na adresu: Městský úřad Hostinné, Náměstí 69, 543 71 Hostinné. Uzavřenou obálku označte heslem: "Výběrové řízení - obsluha"., Bližší informace poskytne Alena Vaňková, Odbor investic a majetku, na tel. 499 404 749 nebo e mailu majetek.odpady@muhostinne.cz. Pracoviště: Město hostinné, Náměstí, č.p. 69, 543 71 Hostinné. Informace: Alena Vaňková, +420 499 404 749.

Obchod - Obchod Obchodní referent 19 500 Kč

Obchodní referenti Pracovník rezervačního a obchodního oddělení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVNÍK REZERVAČNÍHO A OBCHODNÍHO ODDĚLENÍ : znalost NJ a AJ na úrovni B1 podmínkou, praxe v oboru vítána, Požadujeme: komunikativní osobnost s příjemným vystupováním, organizačními schopnostmi, časovou flexibilitou, pečlivostí, samostatností., Znalost hotelového systému Opera velkou výhodou., V případě zájmu zašlete životopis a motivační dopis v českém jazyce., Nabízíme: možnost ubytování a stravování, balíček zaměstnaneckých benefitů, možnost kariérního růstu. PP na dobu určitou s možností prodloužení., Náplň práce: vyřizování individuálních rezervací (telefon, e-mail) a rezervací z IRS portálů, správa IRS portálů, distribuce cen a pobytových balíčků, otevírání a uzavírání on-line prodeje, správa hotelového webu, reporting, zadávání rooming listů, vyřizování poptávek segmentu MICE. Pracoviště: Cpi hotels, a.s. - clarion hotel špindlerův mlýn ****, 543 51 Špindlerův Mlýn. Informace: Ondřej Scholz, .

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 15 000 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci Hotelová hospodyně a pomoc v kuchyni. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: HOTELOVÁ HOSPODYNĚ A POMOC V KUCHYNI - možnost ubytování a stravy. Pracoviště: Hotýlek diana s.r.o. hotel diana, 543 51 Špindlerův Mlýn. Informace: David Drahoš, +420 724 324 733.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 18 000 Kč

Učitelé v oblasti předškolní výchovy Učitelka MŠ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: UČITELKA MŠ - praxe s výukou v MŠ výhodou. Pracoviště: Able mateřská škola a znalecká a realitní a.s. - mateřská škola meluzínek, Spojovací, č.p. 61, 541 01 Trutnov 1. Informace: Klára Danielis, +420 777 260 315.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mezi korunami stromů turisté putují s veverčákem Emilem

Mezi korunami stromů turisté putují s veverčákem Emilem

Cyklisté našli v potoce mrtvého muže

Cyklisté našli v potoce mrtvého muže

Legendární svět kovových pásků, matiček, koleček a šroubků

Lomnice nad Popelkou - Zámecká minigalerie otevřela interaktivní výstavu Fenomén Merkur, která vtáhne do světa nestárnoucí stavebnice nejen děti, ale i jejich doprovod.

Šťastná třináctka pro Kometu a červené trenky pro Zemana: videosouhrn víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 21. až 22. dubna 2018.

OBRAZEM: Motorkáři odstartovali

Hostinné - Krkonošským otvíráním šoupátek zahájili příznivci jedné stopy novou sezónu.

OBRAZEM: Blátem a břečkou se brodily traktory při závodech ve Vyskeři

Vyskeř - Přímí účastníci i diváci si na traktoriádě užili pěkný den. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT