VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

1.4.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Petr Šilar

Svitavsko - Esoterický festival pro zdravou duši

Moravská Třebová – V sobotu bude zahájena sezona na zámku. Atmosféru zpestří od 10 hodin středověký jarmark. Na nádvoří bude od 14 hodin připraven bohatý doprovodný program. Představí se Kejklířské divadlo, těšit se můžete na žonglérské vystoupení Vojty Vrtka i na hudební skupinu Gwalarn.

Litomyšl – Esoterický festival „Astrovíkend“ je na programu o víkendu v litomyšlském zámku. Můžete se poradit s léčiteli, astrology, psychoterapeuty a dalšími představiteli esoterických disciplín. Ti vám pomohou v řešení problémů osobního i zdravotního charakteru. Na programu je zdravotní diagnostika, bylinná terapie, výklad karet. Léčivé tóny tibetských mís a meditace s mísami představí Jaroslav Drábek. Přijede i peruánský šaman-léčitel Juan Carlos Pacaya Gomez. V sobotu je program od 9 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin.

Orlickoústecko - Máte rádi křapáče? Přijďte je ochutnat

Letohrad - Kunčice – V sobotu bude celé okolí Kunčic žít „Kunčickým křapáčem“. Křapáčové hody se uskuteční ve Ski Areálu Umbulí od 13 hodin a kromě ochutnávání si můžete i zasoutěžit v přípravě a smažení křapáčů. Registrace soutěžících proběhne od 12 do 13 hodin. Těsto si lze přinést již připravené nebo je lze připravit přímo Pod Umbulí. K dispozici bude rozpálená pánev s tukem. Nejúspěšnější „smažiči“ si odnesou hodnotné ceny.

Červená Voda – Pokud nemáte program na sobotu, pak „vyrazte“ do Skiparku Červená Voda na Fashion show Buková hora 2011. Akce začíná ve 13 hodin. Můžete se těšit na módní přehlídku plavek, spodního prádla a hodinek. Na děti čeká skákací hrad.

Ústí nad Orlicí- Jestli se chcete vrátit do časů školních lavic a studentských lásek, navštivte dnes v 19.30 hodin Roškotovo divadlo. Pražské Divadlo Na Fidlovačce zde zahraje legendární bigbítový retro muzikál v duchu 60. let „Hvězdy na vrbě“.

Chrudimsko - Loutky a loutkoherci na krajské přehlídce

Chrudim – Na malé scéně Divadla K. Pippicha se v sobotu uskuteční 7. krajská přehlídka loutkářských souborů. Začíná v 9.30 hodin a návštěvníci se mohou těšit na sedm představení. Vstup je zdarma.

Rosice – Stejně jako každou sobotu se návštěvníkům otevřou od sedmé hodiny Rosické trhy. Mnozí zavítají do prostoru bývalé cihelny pro jarní sadbu květin a zeleniny. Budou jistě spokojeni i ti, kdo chtějí doplnit chovy mladými slepičkami a jinou drůbeží.

Slatiňany – V jezdecké hale slatiňanského hřebčína začne v sobotu v 10 hodin Dámský den. Návštěvníci uvidí jízdy zručnosti, parkur, Freestyle a další disciplíny v podání krásných koní a půvabných jezdkyň.

Zaječice - Přijďte se naladit na Jarní jarmark. V nabídce prodejců budou velikonoční dekorace, malované kraslice, keramika, skalničky, šperky, výrobky dráteníka a mnohé další drobnosti. Jarmark se koná v sobotu od 9 do 16 hodin v kulturním domě.

Pardubicko - Lampiony zahájí sezonu na Kunětické hoře

Kunětická hora – Turistická sezona na hradu Kunětická Hora začíná netradičně. Zítra v 19.30 hodin z parkoviště na nádvoří povede lampionový průvod, po kterém bude následovat slavnostní rozsvícení hradu spojené s noční prohlídkou.

Pardubice – Univerzita Pardubice v sobotu pořádá od 20 hodin v ABC klubu na Olšinkách univerzitní ples. Veřejnost tak má letos jednu z posledních možností pobavit se na večeru plném tance.

Kladruby nad Labem – Národní hřebčín Kladruby nad Labem se po zimě opět otevře veřejnosti. V pátek od 14 do 15 hodin zve všechny milovníky starokladrubáků na speciální program na nádvoří hřebčína. V 11 a ve 13 hodin lze absolvovat prohlídky s výkladem průvodce. Od 15.30 hodin je připraveno společenské posezení s živou hudbou v prostorách Národního hřebčína.

Pardubice – Čtvrtý výroční večer folklorního souboru Lipka se koná v sobotu od 19 hodin v pardubickém Kulturním domě Hronovická. Vystoupí s Koňskou operetou.

Královéhradecko - Cyklisté otevřou co nejvíc hospůdek

Hradec Králové – Otevírání hospůdek se stalo již tradiční akcí, při níž se parta nadšenců vydá na cyklistickou jízdu s přestávkami v hospodách, které budou u cesty. Příjemný, ale náročný závod startuje v sobotu v 9.30 hodin u malšovické restaurace Na Hrázce.

Hradec Králové – Hasičské závody se v sobotu od 9 hodin konají v Březhradě. Memoriál se uskuteční na počest bývalého člena SDH Březhrad Miroslava Pekárka, který byl jednou ze čtyř obětí srážky autobusu s vlakem v Březhradě v roce 2003.

Hradec Králové – Vernisáž v Klicperově divadle, která se uskuteční v sobotu od 16.30 hodin, představí tvorbu tří generací výtvarníků. Ti se orientují hlavně na nezobrazivé vizuální umění.

Kratonohy – Pohádková Noc s Andersenem proběhne v pátek od 17.30 a v sobotu od 10 hodin. Cílem akce je pobavit i vzdělat děti ze základních škol a vzdát poctu spisovateli Václavu Čtvrtkovi.

Smiřice – V neděli od 14 do 15 hodin se poprvé otevře zámecká kaple Zjevení Páně. Je připravena komentovaná prohlídka pro veřejnost.

Rychnovsko - Láska k harmonice se občas dědí z otce na syna

Javornice – V sobotu od 15 hodin se mohou příznivci harmonik těšit na setkání harmonikářů Javornická harmonika. Sedmého ročníku se zúčastní i harmonikáři z předchozích setkání a všech věkových kategorií. Hudba vás potěší v novém prostředí, v restauraci U Sokola.

Týniště nad Orlicí – Ke strávení příjemného víkendu s výtvarnými dílnami zve Domov dětí a mládeže Sluníčko. Jarně-velikonoční pletky jsou určeny pro děti s doprovodem, mládež i dospělé. Vyzkoušíte různé techniky, jako jsou pletení z pedigu nebo z papíru, quilling, malování na hedvábí, paličkování, tkaní, výrobu panenek ze šustí, korálkování, zdobení velikonočních vajec. Budete motat, tvořit a užijete si spoustu zábavy.

České Meziříčí – V pátek od 19 hodin se v Sokolovně odehraje dvojkoncert metalových legend Citron a Motorband. Citron je stálicí české rockmetalové scény a severočeská kapela Motorband se po roční odmlce znovu představuje svým fanouškům. Přesvědčte se sami, že tyto kapely opravdu nestárnou.

Náchodsko - Josefov čeká lítý boj o pevnost

Josefov – Klub vojenské historie Josefov a Městské muzeum zvou na slavnostní zahájení turistické sezony 2011 v podzemních chodbách pevnosti Josefov, které se koná tuto v sobotu. Ve 13.30 hodin se v prostorách pevnosti seřadí historická vojska, která odpochodují k Bastionu I, kde bude slavnostní žehnání nových pevnostních kanónů a správci podzemí zde budou slavnostně předány klíče. Od 14.30 hodin se v areálu podzemních chodeb uskuteční Boj o pevnost. V Josefově se zároveň na sobotu připravuje zahájení turistické sezony v Prvním vojenskohistorickém muzeu M. Frosta, které mapuje vojenskou historii od první světové války po současnost. Při slavnostním otevření v 11 hodin nebude chybět přehlídka historických vojenských jednotek.

Česká Skalice - Poctivý český bigbít zavítá v sobotu v 19 hodin do sokolovny. Na rockovém koncertu vystoupí heavymetalová kapela Krleš z Varnsdorfu, legendární Komunál (ex Komunální odpad) z Chlumce nad Cidlinou, které doplní začínající kapela Tixtide z Královéhradecka.

Teplice nad Metují – Prodejní Velikonoční výstava se otevírá o tomto víkendu v Informačním centru. Zakoupit nebo prohlédnout si můžete práce dětí z místní MŠ a ZŠ, dekorace z různých materiálů, velikonoční perníčky, koberečky, keramiku, výrobky z pedigu a jiné. K tomu všemu zde také budou k vidění tradiční rostliny zahrádek našich babiček.

Jičínsko - Na Pecku se chystá hradní pán Kryštof Harant i s družinou

Pecka - V sobotu od 10 do 16 hodin se na peckovském hradě u Nové Paky můžete zúčastnit jarního otvírání hradu s Kryštofem Harantem. Již pošesté začne sezona slavnostním návratem hradního pána s chotí a s jeho početnou družinou. Program bude doplněn bohatým předvelikonočním jarmarkem, šermířskými a tanečními vystoupeními a veselou muzikou. Chybět nebude ani občerstvení pro mlsné jazýčky i hladové pocestné.

Nová Paka – Život bez bariér, o.s., Nová Paka, chráněná dílna Vyšehrad, vás zve na jarní jarmark, který se připravuje na neděli a pondělí, vždy od 8.30 do 17 hodin. Budou se tu prodávat především výrobky chráněné dílny – dekorativní keramika, ručně tkané koberce, proutěné ošatky, pomlázky a spousta dalších drobnůstek s motivy jara. Těšíme se na vás v novopackém Centru Vyšehrad.

Hořice – AMK Hořice zve na besedu s motocyklovými jezdci, která proběhne v sobotu od 15.30 hodin v Biografu Na Špici. Pohodovým odpolednem všechny návštěvníky provedou Martin Sodomek a Ladislav Kočí, prostor bude na i na dotazy motocyklových fanoušků. Pozvání na besedu přijali Kamil Holan, Oldřich Podlipný, Patrik Kolář, Martin a Libor Kameničtí, Michal Indi Dokoupil, Radek Urbanec, Tomáš Holubec, Michal a Filip Salačovi.

Trutnovsko - Celé Česko bude zpívat v Trutnově

Dvůr Králové – Městské muzeum připravilo na pátek koncert skupiny Fámy. Přední česká bluegrassová skupina nese čitelný rukopis autora textů a hudby Petra Kůse, kterého doplňuje sólovým zpěvem kytarista Dušan Paťava, dalším členem je Jirka Klement, který hraje na banjo. Začátek je ve 20 hodin.

Trutnov – Od pátku do soboty se ve společenském centru Uffo koná soutěž začínajících zpěváků Česko zpívá aneb Podhorský čtyřlístek. V pátek od 10 hodin začíná semifinále, od 15 hodin finále kategorie do 15 let. Od 19.30 hodin je připraven koncert skupiny Fancy Free s Kamilou Nývltovou. V sobotu začíná finálový večer od 17 hodin, v porotě zasednou Eduard Klezla, Olga Lounová, Kamila Nývltová a další.

Trutnov – Den gór v Trutnově je obdoba polské akce v partnerské Swidnici. Od 14 hodin čeká na návštěvníky kina Vesmír několik přednášek a besed s českými a polskými horolezci o výstupech na nejvyšší vrcholy světa, o vysokohorské přírodě a dalších zážitcích. Vstup je zdarma.


1.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští technici 12 200 Kč

Obsluha strojů na balení, plnění a etiketování OBSLUHA STROJŮ NA BALENÍ. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 11. Poznámka: Jedná se o obsluhu obráběcích strojů na výrobu hygienických potřeb., , požadavky: fyzická zdatnost, zručnost, zodpovědnost a spolehlivý přístup k práci, , kontakt: osobně v sídle společnosti DHILLON LB s.r.o. na adrese Dr. Milady Horákové 185/66, Liberec nebo osobně po domluvě v Ontexu na recepci v době od 8.00 do 15.00 hod.,, nebo telefonicky. Pracoviště: Ontex cz turnov, Vesecko, č.p. 491, 511 01 Turnov 1. Informace: Studecká, +420 607 280 683.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Fakturant 20 000 Kč

Fakturanti Fakturantka -asistentka prodeje nových vozů. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: FAKTURANTKA - ASISTENTKA PRODEJE NOVÝCH VOZŮ AUTOSALON HYUNDAI, SŠ vzdělání, skladová evidence, fakturace, ŘP skupiny B, strukturované životopisy zasílat na uvedený e-mail. Pracoviště: Bos auto s.r.o., Na Besedě, č.p. 97, 541 01 Trutnov 1. Informace: Barbora Suchá, +420 499 397 180.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z pryže Gumař - pracovník vulkanizace. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: GUMAŘ - pracovník vulkanizace, fyzická zdatnost, zručnost, pečlivost, Nabízíme: příspěvek na penzijní spoření, podpora volnočasových aktivit, týden dovolené navíc, Tel. i osobní kontakt možný od 7.00 - 15.00 hod.. Pracoviště: Avon automotive a.s., 543 72 Rudník u Vrchlabí. Informace: Irena Brožková, +420 499 407 218.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 20 000 Kč

Číšníci a servírky Číšník - servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ČÍŠNÍK - SERVÍRKA - možno i na zaučení, spolehlivost, ubytování ( 300,-Kč/měs.), strava zajištěna, nástup možný ihned. Pracoviště: Miroslav šimáček - hotel esprit, 543 51 Špindlerův Mlýn. Informace: Miroslav Šimáček, +420 602 119 909.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dmitrij Andrejevič Praskilevič přijel do Trutnova autem z Moskvy. Trvalo mu to 24 hodin.

Šílenosti přilákaly prodavače z Moskvy i partičku z Hongkongu

Videosouhrn 20. července 2018

Nepoučitelný pražský taxikář a suverénní sedmiletá heligonkářka: videa dne

OBRAZEM: Z kopce sviští závratnou rychlostí

Chucelna /FOTO/ - Závod světového poháru v downhillovém skateboardingu, Kozákov Challenge, pokračoval 20. července na kopci Kozákov u obce Chuchelna na Semilsku.

Za výrobu dětské pornografie dostal šest let

Hradec Králové - Šestiletý trest vězení v pátek krajský soud udělil Pavlu Rohelovi, který podle obžaloby na Náchodsku vyráběl a prodával dětskou pornografii.

Kuks žije muzikou. Zazní tam například předehra k opeře

Kuks – Hudební léto Kuks je v plném proudu. Třetí koncert mezinárodního festivalu nabídne v sobotu od 18 hodin přední české komorní seskupení – dechové kvinteto Belfiato Quintet.

OBRAZEM: Čtvrteční noc byla divoká, plná sexuálního sadismu

Trutnov - Když extrém, tak na plný koule. Doslova. Trutnovský hudební festival Obscene Extreme zažil divokou čtvrteční noc, naplněnou sexuálním sadismem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT